Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Botoks pod oczy – jak działa?

Strona główna » Blog » Botoks pod oczy – jak działa?

Botoks pod oczy to popularny zabieg, którego celem jest wygładzenie zmarszczek i zahamowanie efektów starzenia. Zabieg przebiega szybko i bezboleśnie, przynosi widoczną poprawę. W związku z tym decyduje się na niego coraz więcej kobiet. Jak działa botoks pod oczy?

Botoks pod oczyBotoks pod oczy – czym jest?

Botoks pod oczy wstrzykiwany jest w celach odmładzających. Czym jest preparat? Uzyskiwany jest z toksyny botulinowej, która należy do grupy neurotoksyn. Stanowi jedną z najsilniejszych trucizn, która powstaje w wyniku działania bakterii beztlenowych. Badacze wykryli jednak jej pozytywne właściwości. Okazuje się, że toksyna botulinowa aplikowana w niewielkich dawkach jest bezpieczna dla zdrowia, ale co najważniejsze: przynosi działanie lecznicze.

Sprawdź jak zwalczyć cienie pod oczami

Botoks, zmarszczki pod oczami w odwrocie?

Z botoksem zmarszczki pod oczami można skutecznie usunąć. Wszystko dlatego, że podawana iniekcyjnie substancja powoduje rozluźnienie mięśni, które tworzą bruzdy i zmarszczki wokół oczu. Blokuje ona transmisję bodźców z nerwów do mięśni twarzy. W ten sposób powstrzymuje skurcze mięśni oraz marszczenie się skóry, powodując rozluźnienie mięśnia oraz skóry. Wyraz twarzy nie ulega zmianie, ale zmarszczki przestają być widoczne.

Lusime - krem na cienie pod oczami

WYBIERZ LUSIME
ODŻYWCZY KREM NA CIENIE POD OCZAMIKUP TERAZ

Botoks- oczy, usta, czoła, czyli obszar zastosowania zabiegu

Z botoksem oczy znowu mogą się stać się piękne i młodsze.

Substancja stosowana jest przede wszystkim do niwelowania:

Botox pod oczy – jak wygląda zabieg?

Aplikacja botoxu pod oczy przebiega w kilku etapach. W pierwszym lekarz odtłuszcza i dezynfekuje skórę specjalnym środkiem bezalkoholowym. Nie stosuje się znieczulenia miejscowego, ponieważ iniekcja nie jest bolesna. Skórę można schłodzić za pomocą kostek lodu. Botoks pod oczy można wstrzyknąć w dwóch lub jednym miejscu dla każdej ze stron.

Aby usunąć kurze łapki wykonuje się nawet osiem iniekcji. Ilość preparatu dobierana jest w taki sposób, aby zachować mimikę twarzy

Po zakończeniu zabiegu skóra jest schładzana, a dodatkowo aplikuje się krem z witaminą K, która przeciwdziała tworzeniu się siniaków. Przez kolejne trzy godziny nie zaleca się masowania twarzy ani pochylania ciała. Nie należy także leżeć, ponieważ tego typu działania mogą doprowadzić do przesuwania się substancji w dół twarzy. Botoks pod oczy to jeden z najszybszych zabiegów, ponieważ trwa zaledwie kilkanaście minut. W kręgu lekarzy określany jest mianem zabiegu lunchowego. Pierwsze efekty widoczne są między 2. a 14. dniem od zabiegu. Po upływie dwóch tygodni należy umówić się na konsultację. Lekarz sprawdza czy preparat rozłożył się w skórze równomiernie, jeśli to konieczne wykonuje korektę. Efekt działania toksyny nie jest stały. Z czasem wracają naturalne funkcje zakończeń nerwowo mięśniowych. Zwykle zajmuje to od 4 do 6 miesięcy. Podsumowując, botoks pod oczy cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na swoją skuteczność. Znajduje zastosowanie w przypadku utrwalonych zmarszczek. Świeże i płytkie można jednak zwalczać naturalnymi metodami, stosując np. naturalny krem pod oczy.

Uwaga!

TERAZ na stronie lusime.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cienie pod oczami Lusime. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
2. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
3. Park C.S., Yang K.M., Kim M.L., Functional properties of medicinal plant extracts, 2006
4. Sobczak-Żmuda K., Pasker B., Sosada M., Kwas hialuronowy i jego pochodne jako składniki współczesnych produktów leczniczych, kosmetyków i suplementów diety, 2014

7 głosów

Komentarze

seroburger - 2021-07-02 10:38:27

szczerze? bardzo dobrze działa botoks pod oczy, ale trzeba sobie go powtarzać i to trochę smuci, bo efekt szybko dość mija.

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊