Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Pytania i odpowiedzi

Strona główna » Pytania i odpowiedzi

1. Skąd się biorą cienie pod oczami?

Cienie pod oczami to przypadłość o różnym, często złożonym podłożu. Może być objawem pogorszonego mikrokrążenia w obrębie skóry pod oczami, ale także wynikiem osłabienia naczynek krwionośnych, czy utraty gęstości skóry na skutek jej starzenia. Są to najczęstsze przyczyny. Czasami ciemniejsze zabarwienie skóry pod oczami wynika z przebarwień posłonecznych, hiperpigmentacji lub odkładania się w skórze hemoglobiny i produktów jej rozkładu. Na powstawanie cieni pod oczami wpływa również tryb życia, szczególnie niedosypianie, czy odwodnienie. W niektórych przypadkach sińce pod oczami są uwarunkowane genetycznie, gdy odziedziczymy np. głęboko osadzone oczy. Zdarza się, że cienie pod oczami są związane z pewnymi chorobami, przykładowo alergia powoduje wydzielanie histaminy, która rozszerza naczynia krwionośne i prowadzi do ich przepuszczalności. Przez to cienie stają się widoczne i prześwitują przez skórę.

2. Co na cienie pod oczami powinno się stosować?

Warto zastosować kilka metod, działających zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Od zewnątrz zadba o skórę dobry krem pod oczy na cienie, który wzmocni naczynka krwionośne. Ponadto ogromne znaczenie ma wprowadzenie do swojego trybu życiu zdrowych nawyków – np. wysypianie się pomoże zredukować cienie pod oczami i będzie zapobiegało ich ponownemu powstawaniu. Warto też pamiętać o zdrowej diecie i aktywności fizycznej.

3. Jaki krem na cienie pod oczami sprawdzi się najlepiej?

Taki krem, który kompleksowo zadba o potrzeby skóry pod oczami – czyli będzie wykazywał szereg zróżnicowanych właściwości. Realnie wpłynie na jej kondycję, nawilży, odżywi, zregeneruje. Poprawi mikrocyrkulację krwi i limfy, wzmocni naczynia krwionośne. Dobrze też, by zawierał składniki rozjaśniające. Ważnym aspektem jest to, by krem nie powodował podrażnień, co mogłoby pogłębić problem sińców pod oczami. Nie może więc zawierać szkodliwych składników chemicznych, jak parabeny, barwniki, EDTA i koniecznie powinien być bezzapachowy. Takim kremem jest właśnie Lusime – zobacz.

4. Jak rozjaśnić cienie pod oczami?

Takie zadanie może spełnić dobry krem pod oczy na cienie o bogatym składzie. Będą to nie tylko czysto rozjaśniające komponenty, hamujące powstawanie melaniny, ale również składniki, które pogrubią skórę oraz uszczelnią i obkurczą znajdujące się pod nią naczynia krwionośne. Nie należy również zapominać o nawilżaniu skóry pod oczami, gdyż matowa skóra wygląda na ciemniejszą, a jej przesuszenie powoduje również, że się zapada, przez co naczynka krwionośne są jeszcze bardziej widoczne. Utrzymując skórę w dobrym poziomie nawodnienia, rozświetlamy ją i wypełniamy od wewnątrz. W wizualnym rozświetleniu może nam też pomóc dobry korektor.

5. Jak nakładać krem pod oczy na cienie Lusime?

W stosowaniu kremów ważna jest przede wszystkim regularność. Dlatego Lusime należy stosować każdego dnia, rano i wieczorem. Wcześniej dokładnie oczyszczamy skórę wokół oczu. Istotna jest technika aplikacji kremu, nie chcemy rozciągnąć skóry, więc zamiast wcierać, wklepujemy krem delikatnymi ruchami. Dzięki temu dodatkowo pobudzimy mikrokrążenie.

6. Wiele kremów pod oczy zawiera składniki chemiczne: PEG, SLS, parabeny. Jak jest z Lusime?

Lusime nie zawiera tego typu składników. Użyty w jego produkcji konserwant jest w pełni bezpieczny i ekologiczny, akceptowany przez ECO-CERT.

7. Czy krem pod oczy na cienie Lusime zawiera mogące uczulać substancje, np. zapachowe?

Lusime to bezzapachowy krem pod oczy, w którym nie ma żadnych sztucznych substancji zapachowych. Warto jednak pamiętać, że nawet najczystsze składniki naturalnego pochodzenia są potencjalnie uczulające. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Dla wyjaśnienia wątpliwości, zalecamy skontaktowanie się z alergologiem.

8. Czy Lusime to naturalny krem pod oczy?

Skład Lusime opiera się na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego.

9. Czy osoby z AZS lub bardzo wrażliwą skóra mogą korzystać z kremu pod oczy Lusime?

Dołożyliśmy starań, by skład Lusime był jak najbardziej łagodny, bez agresywnych konserwantów i oparty na naturalnych składnikach aktywnych, jednak osobom z AZS lub bardzo wrażliwą cera zalecamy zasięgnąć opinii dermatologa.

10. Czy krem pod oczy na cienie Lusime jest odpowiedni do stosowania przez kobiety w ciąży lub w okresie laktacji?

Skład Lusime jest bezpieczny, ale zalecamy kobietom w ciąży i karmiącym piersią, by skontaktowały się z lekarzem.

11. Czy krem pod oczy na cienie Lusime był testowany na zwierzętach?

Absolutnie nie, nasz kosmetyk nie był i nie jest testowany na zwierzętach.

12. Jaki jest termin przydatności Lusime?

Trwałość produktu to 24 miesiące. Przy tym należy zadbać o właściwe warunki: powinien znajdować się w temperaturze pokojowej i z dala od światła.

13. Czy konieczne jest przechowywanie Lusime w lodówce?

Nie trzeba trzymać Lusime w lodówce, temperatura pokojowa wystarczy. Należy tylko unikać nasłonecznionych miejsc.

14. Kto jest producentem Lusime?

Jesteśmy producentem Lusime.

15. Czy po złożeniu zamówienia jest możliwość odebrania go osobiście?

Na ten moment nie dysponujemy tą formą odbioru zamówienia. Prowadzimy sprzedaż wysyłkową.

16. Czy można składać zamówienia przez telefon?

Tak, istnieje możliwość telefonicznego złożenia zamówienia. Płatność za zamówienie na terenie Polski odbywa się za pobraniem. Wysyłki zagraniczne realizujemy wyłącznie za przedpłatą.

17. Jakie są sposoby dostarczania paczek?

Na terenie Polski mamy następujące opcje doręczania paczek:

  • DPD,
  • paczkomaty.

18. Czy paczki można zamówić również za granicę?

Tak, dostarczamy paczki zagraniczne za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. Prosimy, by podczas składania zamówienia wskazali Państwo docelowy kraj lub skontaktowali się z nami poprzez adres mailowy ([email protected]) w celu ustalenia kosztów przesyłki.

19. Jakie są możliwości zapłaty za zamówienie?

Do wyboru są następujące metody płatności:

  • przedpłata za pomocą: PayPal, payU, przelewu tradycyjnego,
  • płatność przy odbiorze (tylko na terenie Polski).

Dane do przelewu:

Tytuł: Numer zamówienia
Rachunek bankowy: 14 1090 1098 0000 0001 4381 8701
Santander Bank Polska S.A.
Dla osób płacących z konta zagranicznego:
PL14 1090 1098 0000 0001 4381 8701
Kod Banku BIC (Swift ): WBKPPLPP

20. Po jakim czasie można oczekiwać zamówienia?

Zamówienia złożone za przedpłatą realizujemy od razu po otrzymaniu wpłaty na konto. Samo dostarczenie paczki zajmuje około 2 dni. W przypadku przesyłek zagranicznych przewidywany czas dostawy to około 7 dni, chociaż może się nieco różnić w zależności od wybranego kraju.Prosimy wziąć pod uwagę, że pomimo starań firm kurierskich, aby paczki były doręczane jak najszybciej, mogą zajść niespodziewane okoliczności, które opóźnią termin dostarczenia paczki – np. złe warunki pogodowe, utrudnienia w ruchu drogowym. Zalecamy również z wyprzedzeniem składać zamówienia w okresie świątecznym, ze względu na zwiększone obłożenie firm kurierskich.

21. Czy można zrezygnować z zamówienia lub wprowadzić do niego zmiany?

Tak – dopóki zamówienia nie uzyskają statusu zrealizowane, istnieje możliwość ich anulowania lub zmodyfikowania. Prosimy w tym celu przygotować numer zamówienia i zatelefonować pod numer +48 576 142 509.

22. Czy mogę zmienić/anulować zamówienie?

Tak, do momentu otrzymania przez zamówienie statusu zrealizowane, można je zmodyfikować lub anulować. W takim przypadku prosimy o przygotowanie numeru zamówienia i telefon pod numer: +48 576 142 509.

23. Czy można otrzymać próbkę kremu Lusime?

Niestety, nie posiadamy próbek Lusime.

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊