Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cienie pod oczami – przyczyny powstawania

Strona główna » Blog » Cienie pod oczami – przyczyny powstawania

Cienie pod oczami – przyczyny tego problemu mogą być różne. Warto zainteresować się tematem, ponieważ eliminując przyczynę, będziemy w stanie pozbyć się skutku w postaci zasinień. Przyczyny cieni pod oczami mogą tkwić zarówno w naszym trybie życia, w niedoborach pokarmowych, jak i niewłaściwej pielęgnacji. Co jeszcze wpływa na cienie pod oczami? Poniżej najczęstsze przyczyny problemu!

Kompendium wiedzy o cieniach pod oczami
Przyczyny:Sposoby ich niwelowania:
uwarunkowane genetycznieNa pewne sprawy nie mamy wpływu. Jednak warto dbać o skórę wokół oczu i stosować dobrej jakości krem wokół oczu, by się ujędrniła i zagęściła, wtedy też cienie znikną. Dobrze jest też używać korektora pod oczy.
niewłaściwa dietaO to zawsze powinniśmy dbać. Dieta powinna być oparta na warzywach i owocach oraz zdrowych tłuszczach.
przemęczenie i niewłaściwy tryb życiaKażdy z nas ma dużo obowiązków i ciężko mu myśleć o odpoczynku. Warto jednak rezygnować z pewnych rzeczy na korzyść zdrowia. Rezygnujmy z używek, ponieważ to źle wpływa na cały organizm, a nie tylko na skórze pod oczami.
nieodpowiednia pielęgnacja skóry pod oczamiNależy wybierać preparaty oparte na naturalnych i aktywnych składnikach, wtedy mamy mniejsze prawdopodobieństwo, że coś nas uczuli.
starzenie się skórySą sposoby, dzięki którym można opóźnić proces starzenia się skóry. A są to na pewno krem z naturalnymi substancjami, domowe spa oraz zabiegi w klinice medycyny estetycznej.
niedobór niektórych witaminTrzeba zrobić badania i dowiedzieć się czego nam brakuje, by móc uzupełnić braki. Czasami wystarczy uzupełnić niedobór żelaza, by wszystko wróciło do normy.
Lusime - krem na cienie pod oczami

LUSIME
KREM POD OCZYZAMÓW

Cienie pod oczami – przyczyny powstawania są podobne!

Jak zwalczyć cienie pod oczami?Przyczyny cieni pod oczami są warte zbadania, ponieważ przeciwdziałając przyczynie, możemy trwale pozbyć się problemu. Jak powstają cienie pod oczami i czym dokładnie są? Na początku trzeba zaznaczyć, że okolica pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna. Jej struktura sprawia, że znajdujące się płytko naczynka krwionośne są często widoczne i “prześwitują” przez skórę. Problem ten jest spotęgowany, kiedy mamy do czynienia z bardzo jasną, wręcz bladą skórą. Cienie pod oczami dotyczą również ludzi, którzy mają mało tkanki tłuszczowej.

Amanda Zielińska - kosmetologPrzyczyn powstawania sińców pod oczami może być naprawdę dużo. Niezależnie od wszystkiego warto stosować zdrową dietę i dbać o swoje zdrowie. Ważna jest odpowiednia dawka snu jak i oszczędzający tryb życia. Bez tego ciężko o dobrą kondycję skóry wokół oczumówi Amanda Zielińska, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Cienie pod oczami – rodzaje

Wyróżnia się cztery rodzaje worków pod oczami, różni się ich położenie oraz pochodzenie:

  • worki tymczasowe – znajdują się bezpośrednio pod okiem, w dotyku miękkie, wodniste, pojawiają się podczas niewyspania lub zmęczenia, bardzo dobrze reagują na kremy (kolor brązowy);
  • worki stale obecne – często pojawiające się z powodu naciągania skóry wokół oka, pojawiają się z wiekiem, trudniejsze do usunięcia (kolor żółty);
  • worki w dolinie łez – efekt spowodowany przez obniżenie twarzy i zmarszczki (kolor fioletowy);
  • tzw. “girlandy” – pojawiają się poniżej linii oczodołu, po zewnętrznej stronie policzka (kolor szary).

Na poniższym rysunku pokazujemy, gdzie dokładnie się znajdują:

cienie pod oczami rodzaje

Cienie pod oczami – przyczyny mające źródło w genach

Przyczyny cieni pod oczami są powiązane z predyspozycjami genetycznymi. Jeżeli genetycznie mamy do czynienia z głęboko osadzonymi oczami, barwnik w skórze będzie bardziej widoczny, ponieważ skupia się na mniejszej powierzchni. Dlatego problem przebarwień pod oczami dotyczy czasem dzieci, za co odpowiedzialne są właśnie geny, które odpowiadają też za takie czynniki, jak grubość skóry i naczyń krwionośnych. Jeśli zastanawiamy się, w czym tkwi przyczyna naszych cieni pod oczami, należy dokładnie przyjrzeć się członkom rodziny – jeśli problem dotyczy także ich, mamy pewność, że w grę wchodzą predyspozycje genetyczne.

Cienie pod oczami – przyczyny mogą tkwić w niewłaściwym odżywianiu się?

Przyczyny cieni pod oczami nierzadko mają związek z niewłaściwą dietą. Niedostateczna podaż witamin i minerałów, np. witaminy B6, witaminy C, witaminy K i kwasu foliowego przyczynia się do kiepskiego krążenia krwi w naczyniach, co ma odbicie w cieniach pod oczami.

Są też pewne produkty spożywcze, które nie wpływają dobrze na stan naszej cery, a są to:

  • produkty mocno przetworzone,
  • potrawy bardzo słone i ostre,
  • używki, taki jak alkohol i palenie papierosów,
  • słodycze.

Przyczyny sińców pod oczami można doszukiwać się w anemii, mającej poniekąd związek z brakiem składników odżywczych w diecie, lub ewentualnie z zaburzeniami ich wchłaniania. Niedobór żelaza sprawia, że poziom hemoglobiny spada, dlatego nie przenosi ona wystarczająco dużo tlenu do komórek organizmu. Duży wpływ ma nie tylko to, co jemy, ale także w jaki sposób nawadniamy swój organizm. Odwodnienie może być przyczyną cieni pod oczami. Niedostateczna ilość wody w organizmie przyczynia się do poszarzałej skóry, a to ma odbicie w przebarwieniach, które szczególnie dotykają wrażliwą okolicę pod oczami.

Sińce pod oczami – przyczyny mogą dotyczyć alergii?

Przyczyny cieni pod oczami mogą dotyczyć alergii. Może tu chodzić o alergię sezonową, na przykład o pylenie drzew, trwa oraz kwiatów lub alergię na kurz. Stany alergiczne prowadzą do podrażnień, stanów zapalnych w zatokach, a naczynia krwionośne wokół oczu ulegają powiększeniu, wskutek czego są bardziej widoczne. Alergia powoduje również gromadzenie się w tym obszarze płynu, który może spowodować opuchliznę.

Cienie i sińce wokół oka

Sińce pod oczami – przyczyny czasem dotyczą trybu życia!

Przyczyny sińców pod oczami mogą mieć związek z tym, jak funkcjonujemy na co dzień. Osoby, które mają w zwyczaju zażywać mało snu i odpoczynku, często borykają się z problemem cieni pod oczami, jako że sen jest niezwykle ważny dla zdrowia skóry. Brak snu i relaksu sprawia, że staje się ona cienka i blada, a naczynia krwionośne bardziej widoczne. Cienie pod oczami mogą być też spowodowane niewłaściwą pielęgnacją. Może tu chodzić na przykład o zbyt intensywne pocierane skóry podczas demakijażu. Rozciąganie skóry sprawia, że staje się ona cienka, wrażliwa, a naczynka pod skórą łatwo pękają. Należy również pamiętać o tym, aby nakładając krem na cienie pod oczami omijać tę delikatną strefę wokół oczu, ponieważ kremy do cery nie są przeznaczone w to miejsce, a ich działanie jest zbyt silne.

Uwaga!

TERAZ na stronie lusime.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cienie pod oczami Lusime. Kliknij i sprawdź!

Cienie pod oczami – przyczyny warte zbadania. Podsumowanie

Przyczyny cieni pod oczami można doszukiwać się jak i zarówno w trybie życia, błędach pielęgnacyjnych, niedoborach żywieniowych, braku potrzebnego snu jak i odpoczynku, czy w stanach chorobowych, takich jak anemia. W przypadku walki z cieniami po oczami bardzo ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Niezbędne jest również systematyczne stosowanie dobrych, dedykowanych skórze pod oczami kremów, które pomogą nam rozprawić się z problemem.

Lusime - krem na cienie pod oczami

LUSIME
ROZWIĄZANIE NA CIENIE POD OCZAMIZAMÓW

FAQ

1. Mam cienie pod oczami, przyczyny do końca nie znam, ale podejrzewam anemię. Czy wystarczy dobry krem pod oczy?

Warto umówić się na wizytę do lekarza i zrobić badania. Przyczyn cieni pod oczami może być więcej. Oczywiście warto także zastosować krem na bazie aktywnych substancji, np. z firmy Lusime. Należy dbać o zdrowy tryb życia i więcej godzin poświęcać na wypoczynek i sen.

2. Co można zrobić, jeśli cienie pod oczami są genetyczne?

Jeśli mamy cienie pod oczami, przyczyny są jednoznaczne i okazuje się, że inni członkowie rodziny też je mają, można oczywiście stosować krem z aktywnymi substancjami, który nie pozwoli pogłębiać się jeszcze bardziej temu defektowi i nieco złagodzi problem. Warto stosować także korektor pod oczy.

3. Czy jest możliwe, że cienie są wywołane alergią?

Tak, dlatego jeśli podejrzewa się u siebie, że to może być na tle alergicznym, warto porozmawiać o tym z alergologiem i zacząć leczyć. Warto też zastosować krem na cienie pod oczami Lusime, który dodatkowo likwiduje opuchnięcia.


Bibliografia

1. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986
2. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
3. Moriarty C.K., Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach odmładzania skóry twarzy, 2004

7 głosów

Komentarze

Hania92 - 2020-04-02 17:32:19

O ile rozjaśnianie cieni pod oczami przez zmianę diety jest możliwe to... NO NIC TYLKO PRZESTAĆ JEŚĆ PEPPERONI NA PIZZY.. no pizzę też chyba wypadałoby ograniczyć ^^

Riccotta - 2020-04-02 01:59:33

Nie wiedziałam ze sa aa tak liczne przyczyny cieni pod oczami. Slone i ostre przypracy, serio?

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊