Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Brązowe cienie pod oczami- czemu się pojawiają?

Strona główna » Blog » Brązowe cienie pod oczami- czemu się pojawiają?

Brązowe cienie pod oczami zawsze są nieestetycznym problemem. Nic więc dziwnego, że tak wiele kobiet chce się go pozbyć i przywrócić swojej skórze odpowiedni wygląd. Okazuje się, że jest to łatwiejsze, niż można by przypuszczać. Dodatkowo brązowe cienie pod oczami dodają lat i mogą zwiastować jedną z chorób. Brązowe cienie wokół oczu wymagają więc szybkiej i konkretnej diagnozy. Tylko dzięki temu można rozwiązać ten problem i przywrócić skórze świetlisty wygląd. Ważne jest jednak to, aby działać szybko.

Brązowe cienie pod oczami – przyczyny takiego stanu rzeczy

Brązowe cienie pod oczami mogą mieć różne przyczyny. Warto leczyć jak najszybciej brązowe cienie wokół oczu, przyczyny mogą być związane przede wszystkim z chorobami.

Wśród najczęstszych trzeba wskazać:

  • niedoczynność tarczycy,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • odwodnienie,
  • anemię,
  • choroby wątroby,
  • cukrzycę.

Każda z tych przypadłości może sprawić, że pojawią się brązowe cienie pod oczami. Warto też wiedzieć, jakie inne objawy niosą te przypadłości. Przede wszystkim niedoczynność tarczycy powoduje ogólne osłabienie oraz złe samopoczucie. W tej chorobie może dochodzić do przenikania złożonych cząsteczek cukru pod skórę na twarzy, a to sprawia, że pojawiają się miejscowe cienie oraz brązowe plamy. Podobne objawy może dawać atopowe zapalenie skóry. To właśnie ono sprawia, że skóra staje się delikatna i podatna na tego typu wybroczyny. Na osłabionej skórze są one o wiele bardziej widoczne, i brązowe cienie pod oczami od razu zwracają uwagę. Odwodnienie i niedożywienie to kolejne przykłady schorzeń, przy których widoczne są cienie. Wybroczyny pojawiają się także przy anemii i w pierwszej kolejności widoczne są właśnie na twarzy. Choroby wątroby rzutują obrzękami i ciemnymi cieniami pod oczami. Podobnie cukrzyca.

Lusime - krem na cienie pod oczami

LUSIME
SKUTECZNY KREM NA CIENIE POD OCZAMIKUP TERAZ

Co zrobić, aby brązowe cienie pod oczami były mniej widoczne?

Brązowe cienie pod oczami na pewno są problemem estetycznym, ale i zdrowotnym, jeśli pojawiają się przy któreś z tych chorób. Warto więc skorzystać z metod, które je niwelują i przywracają skórze zdrowy wygląd. Jest to bardzo ważne. Przede wszystkim warto zmienić nieco swoją dietę i postarać się o to, aby była ona bogata w warzywa i owoce, a zawierała mniej cukrów i konserwantów. Poza tym wskazany jest także ruch. Zwłaszcza ten na świeżym powietrzu. Obowiązkowo stosować również należy krem pod oczy, a najlepiej ten naturalny, który zawiera w sobie naturalne składniki aktywne, które przenikają głęboko do skóry i działają na wielu jej warstwach. Dzięki temu skóra jest odżywiona i miękka, a tym samym brązowe cienie pod oczami stają się mniej widoczne i przede wszystkim skóra jest zdrowsza.

Wypróbuj LUSIME polecany krem na cienie pod oczami

Na pewno brązowe cienie pod oczami mogą być sporym problemem. To dlatego warto wiedzieć, jak można go rozwiązać. W tym celu sprawdzą się naturalne kosmetyki, które należy aplikować regularnie na oczyszczoną skórę. Efekty będą widoczne już po krótkim czasie, ale bardzo ważna jest systematyczność oraz umiejętność czytania składów. Dzięki temu można mieć pewność, że cera będzie wyglądać zdrowiej, a po brązowych cieniach pod oczami nie będzie śladu.


Bibliografia

1.Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999
2.Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005

6 głosów

Komentarze

Olcia - 2021-04-29 12:30:01

1. Dokładne omycie twarzy i oka 2. Wycieranie świeżym ręcznikiem twarzy 3. Nałożenie toniku 4. Nalożenie lusime 5. Lekki masaż 6. Nałożenie korektora kamuflażu lekko różowego (cienka warstwa) 7. Nałożenia korektora neutralnego (cienka warstwa) 8. Małym pędzelkiem nakładam bardzo drobny puder

Małgorzata - 2021-04-06 14:21:17

To jak to dokładnie u was krok po kroku wygląda? Co i jak nakładacie?

Kobietka - 2020-09-20 21:35:52

Oliwkowe, zielonkawe i brązowe cienie zakrywa się podobnym kolorem, czyli różem ;)

sympatyczna - 2020-09-19 15:01:45

a jaki wtedy korektor na takie brązowe cienie pod oczami? na zielone to chyba pomarańcze czy mi się zdaje?

ruda92 - 2020-09-11 18:56:36

każdy kolor jest problematyczny.. co by nie było :| u mnie przebijają zielenie, które wyeliminować to jest tragedia.

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊