Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dermaroller – czy działa?

Strona główna » Blog » Dermaroller – czy działa?

Dermaroller to specjalistyczny przyrząd o działaniu pielęgnacyjnym. Jego konstrukcja składa się z rączki oraz główki, w której zostały umieszczone igiełki o różnej długości. Aby uzyskać określone efekty, roller pod oczy należy stosować regularnie, a rekomendowana długość igieł wynosi 0,2 lub 0,5 mm. Specjaliści podkreślają, że skuteczne urządzenie powinno zawierać jak najmniej igieł. Dzięki temu skuteczniej penetruje skórę, wytwarzając mniejszy opór. Urządzenie w stałym tempie nakłuwa skórę, tworząc dziurki mikroskopijnej wielkości- tak powstaje kontrolowany stan zapalny. Dzięki temu skóra zostaje pobudzona do regeneracji, próbując się w ten sposób bronić. Efektem ubocznym jest produkcja kolagenu. Jak stosować derma roller w domu? Jakie powoduje efekty?

Dermaroller jak stosowaćDermaroller - jak stosować?

Dermaroller to urządzenie, którego należy użytkować według załączonej instrukcji. Najczęściej należy poruszać głowicą po skórze od dziesięciu do piętnastu razy w kierunkach: góra- dół, na boki oraz po skosie- zatem w każdym kierunku. Siłę nacisku należy dopasować do indywidualnych potrzeb, nie doprowadzając jednak do bólu ani krwawienia. Nie należy stosować urządzenia na znamionach, a po zakończonym zabiegu nie należy nakładać na skórę kosmetyków co najmniej przez dwanaście godzin. W jaki sposób roller zmniejsza zmarszczki? Dzieje się to dzięki mikrouszkodzeniom skóry, a następnie pobudzeniu syntezy kolagenu i elastyny.

Poznaj również przepisy na odżywcze maseczki na cienie pod oczami

Dermaroller na twarz - jak często go stosować?

Dermarollera na twarz należy używać regularnie, ale ostrożnie, aby nie doprowadzić do nadmiernego uszkodzenia skóry. Należy je zatem powtarzać 2-3 razy w tygodniu albo nawet raz w miesiącu. Dzięki temu skóra zaczyna się goić, ale podrażnienia nie są głębokie. Dermaroller to sprzęt o specyficznym działaniu, dlatego bezwzględnie należy przestrzegać zasad wskazanych przez producenta. Po powtórzeniu kilku zabiegów, dermaroller należy odłożyć i zrobić sobie przerwę w zabiegach. Wspomagająco warto stosować krem na zmarszczki pod oczy, który wspiera skórę od zewnątrz.

Lusime - krem na cienie pod oczami

WYBIERZ LUSIME
I POZBĄDŹ SIĘ SUCHEJ SKÓRY POD OCZAMI ODŻYWCZYM KREMEMKUP TERAZ

Dermaroller – efekty stosowania

W przypadku dermarollera efekty można zauważyć nawet przy drugim lub trzecim stosowaniu.

Dermaroller działa na wiele problemów i warstw skóry, dlatego do najważniejszych efektów jego stosowania zaliczamy:

  • poprawę sprężystości skóry, która przestaje być wiotka i osłabiona,
  • poprawienie zagęszczenia skóry, dzięki czemu staje się ona wyraźnie mocniejsza i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych,
  • poprawę ukrwienia. Skóra dostaje więcej tlenu i składników odżywczych,
  • wyrównany koloryt,
  • zmniejszenie głębokości zmarszczek, szczególnie mimicznych,
  • poprawa jędrności skóry,
  • zmniejszenie blizn potrądzikowych i przebarwień na skutek regeneracji skóry.

Podsumowując, dermaroller to specjalistyczne urządzenie kosmetyczne, które obecnie można stosować nie tylko w gabinetach kosmetologicznych, ale również we własnym domu. Dermaroller powoduje zauważalną poprawę kondycji skóry, niwelując także zmarszczki. Można go stosować profilaktycznie lub doraźnie, aby pozbyć się konkretnych problemów skórnych- zmian trądzikowych czy zmarszczek.


Bibliografia:

1. Silke K. Schagen i in.; “Discovering the link between nutrition and skin aging”; data dostępu: 2020-12-01
2. Ivana Binic i in. ; “Skin Ageing: Natural Weapons and Strategies”; data dostępu: 2020-12-01
3. Kenza Qiraouani Boucetta i in.; “The effect of dietary and/or cosmetic argan oil on postmenopausal skin elasticity”; data dostępu: 2020-12-01
4. Jenna Fletcher; “Which essential oils help get rid of wrinkles?”; data dostępu: 2020-12-01

1 głosów

Komentarze

Marta Ch. - 2022-07-22 16:25:10

Mam dermaroller 0,2 mm na okolice oczu i 0,5 mm dermaroller na twarz i głównie na zmarszczki przy ustach.

Miętowa Kama - 2022-05-31 08:23:46

Tytanowe igiełki :) Najtrwalsze i najlepsze. Plastikowe się odkształcają. Inne metale potrafią się po czyszczeniu rdzewieć.

tola - 2022-05-16 13:45:33

a z czego powinny byc takie w sumie te igielki by to bylo ok?

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊