Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kwas hialuronowy (Hyaluronic Acid)

Strona główna » Blog » Kwas hialuronowy (Hyaluronic Acid)

Kwas hialuronowy to związek chemiczny, który występuje naturalnie u każdego człowieka. Z czasem jego zawartość w organizmie spada, co przekłada się na powstawanie zmarszczek. Wykazuje zdolność wiązania wody, czego efektem jest nawilżenie skóry i niwelowanie zmarszczek. Z tego samego powodu znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym jako składnik wielu preparatów nawilżających i wygładzających. Sprawdza się szczególnie w pielęgnacji tak delikatnego obszaru skóry jak skóra pod oczami.

Kwas hialuronowy na cienie pod oczami i inne właściwości

Kwas hialuronowyKwas hialuronowy na cienie pod oczami działa dzięki zdolnościom wiązania wody, co określamy mianem właściwości higroskopowe. Badania potwierdzają, że pojedyncza cząsteczka kwasu hialuronowego może związać ok. 250 cząsteczek wody. Co więcej, w miejsce rozpadających się cząsteczek wciąż powstają nowe. Kwas hialuronowy znany jest przede wszystkim z właściwości nawilżających. W związku z tym stosowany jest w pielęgnacji skóry suchej, wiotkiej i zmęczonej. Działanie nawilżające sprawia, że skóra staje się wyraźnie wygładzona i elastyczna, co wpływa na spłycenie zmarszczek. Przyspiesza również regenerację skóry i wzmacnia ją. Jednocześnie działa bezpiecznie, dlatego dedykowany jest również cerze wrażliwej.

Kwas hialuronowy- zastosowanie

Kwas hialuronowy jest popularnym składnikiem kosmetyków na cienie pod oczami, ale znajduje również zastosowanie jako związek wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej. Ponadto korzysta również z niego przemysł farmaceutyczny.

Zobacz domowe sposoby na zmarszczki pod oczami

W kosmetyce można zauważyć go jako składnik:

  • żeli i płynów do kąpieli,
  • kremów nawilżających (dodawany do fazy wodnej) przeznaczony przede wszystkim do skóry suchej,
  • kosmetyków do włosów,
  • kosmetyków do ciała (mleczka, lotiony, balsamy),
  • kosmetyków DIY (składnik można łączyć z innymi związkami, tworzą własne kosmetyki pielęgnacyjne).
Lusime - krem na cienie pod oczami

WYBIERZ LUSIME
 KREM NA CIENIE POD OCZAMI Z KWASEM HIALURONOWYM W SKŁADZIEKUP TERAZ

Specjaliści wskazują, że kwas hialuronowy można także stosować bezpośrednio na skórę, zachowując jednak zasady ostrożności. Pozostawienie kwasu bez dodatkowych składników (np. kremu) może powodować wysuszenie skóry. W związku z tym kilka kropel HA zawsze należy łączyć w takiej sytuacji z kremem

Kwas hialuronowy- pozyskiwanie i pochodzenie

Kwas hialuronowy należy do grupy biopolimerów. W grupie tej składniki zbudowane są z naprzemiennie występujących merów kwasu N-acetylo-D-glukozaminy oraz D-glukuronowego, które połączone są wiązaniami glikozydowymi. Sposób pozyskiwania biopolimerów zmienił się. Jeszcze do niedawna pobierano je z surowców zwierzęcych (np. rekiniej skóry). Z wielu powodów zmieniono jednak sposób ich pozyskiwania. Obecnie stosuje się w tym celu fermentację mikrobiologiczną, która umożliwia wytworzenie materiału bez dodatkowych zanieczyszczeń. Ponadto metoda jest znacznie wydajniejsza niż jej poprzednie formy. Cieszy się także dobrą skutecznością. Oprócz klasycznej fermentacji mikrobiologicznej stosuje się również wzbogaconą o modyfikowane genetycznie bakterie. Obecnie ta druga metoda jest najchętniej wykorzystywana w laboratoriach i służy do otrzymywania kwasu hialuronowego dla przemysłu kosmetycznego i potrzeb medycznych.

Uwaga!

TERAZ na stronie lusime.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cienie pod oczami Lusime. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004
2. Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008

8 głosów

Komentarze

oliwia - 2021-10-22 21:26:19

nie wiedziałam, że kiedyś pozyskiwano go z rekina :O dobrze że teraz już się tak nie robi. ogólnie mam nadzieję, ze coraz więcej rzeczy będzie poch. roślinnego i cf.

aleksandra - 2021-08-01 23:15:47

ile mniej więcej trzeba nakładać kwas hialuronowy na cienie pod oczami by widzieć różnicę? 5 tygodni widzę że piszesz @szyszka ale trochę mnie to zastanawia bo kiedyś miałam inny kwas hialuronowy. zastosowanie było takie samo, ale działania aż takiego nie widziałam po nawet kilku tygodniach.

Szyszka - 2021-06-27 20:06:44

Poszłabym na taki zabieg, ale widzę że praca nad skórą sprawia, ze kwas hialuronowy i kolagen zaczynają się tworzyć też same z siebie i... cienie są jak dla mnie już mniejsze. Tyle, że u mnie leci już 5 tydzień pracy nad skórą pod oczami!

lizbona - 2021-06-12 09:25:19

wolę kwas hialuronowy w kosmetyku od wstrzykiwania xD za bardzo mnie przeraża igła koło oka xD

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊