Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łuszcząca się skóra pod oczami – jak z nią walczyć?

Strona główna » Blog » Łuszcząca się skóra pod oczami – jak z nią walczyć?

Łuszcząca się skóra pod oczami to dość powszechny problem, z którym borykają się przede wszystkim przedstawicielki płci pięknej. Dobrze byłoby poznać przyczyny łuszczącej się skóry pod oczami oraz dowiedzieć się, w jaki sposób należy z tym problemem walczyć. Na szczęście, nie jest to jakoś szczególnie trudne. Warto jednak podejść do walki z łuszczeniem się skóry w sposób kompleksowy.

Łuszcząca się skóra pod oczami jakie są jej przyczynyŁuszcząca się skóra pod oczami – jakie są jej przyczyny?

Łuszcząca się skóra pod oczami ma zazwyczaj określone przyczyny.

Wśród nich należy wyróżnić przede wszystkim:

  • nieodpowiednią pielęgnację
  • negatywny wpływ czynników atmosferycznych
  • niewystarczające nawodnienie organizmu

Jako, że przyczyny łuszczącej się skóry pod oczami są naprawdę różne, walka z tym problemem musi być kompleksowa. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że w wielu przypadkach łuszczącej się skórze można po prostu zapobiec. Kluczowa jest odpowiednio dobrana pielęgnacja i higieniczny tryb życia.

Sprawdź również: Krem pod oczy na cienie

Łuszcząca się skóra pod oczami – czy kosmetyki mogą pomóc?

Łuszcząca się skóra pod oczami nie jest na szczęście zbyt groźne. To pewien problem natury estetycznej. Z tego też względu, odpowiednia walka z nim jest możliwa. Może odbywać się między innymi przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków. Najlepszym pomysłem będzie zastosowanie intensywnie regenerującego kremu pod oczy. Doskonale, jeżeli będzie on bazował na naturalnych składnikach aktywnych. Czasami jednak krem, nawet ten o naturalnym składzie to stanowczo za mało. Wówczas można wspomóc się olejkami, na przykład olejkiem z pestek śliwki. Nie można jednak używać go zbyt wiele, bo obciąży wrażliwą skórę w okolicy oczu. Kluczem do sukcesu jest systematyczne stosowanie olejku oraz kremu. Tylko wówczas pojawią się w pełni satysfakcjonujące nas rezultaty. Wskazana jest jednak cierpliwość. Efekty nie u każdego pojawią się szybko. Jeśli nasza skóra jest poważnie przesuszona, będzie trzeba na nie poczekać nieco dłużej.

Lusime - krem na cienie pod oczami

WYBIERZ LUSIME
POZBĄDŹ SIĘ SIŃCÓW POD OCZAMIKUP TERAZ

Łuszcząca się skóra pod oczami – jak wspomóc działanie kosmetyków?

Łuszcząca się skóra pod oczami to problem, który można pokonać przy pomocy kosmetyków, ale nie tylko. Konieczne jest również zastosowanie innych metod walki z tym uciążliwym problemem. Łuszcząca się skóra pod oczami na pewno będzie wymagała odpowiedniego nawodnienia. Warto więc zatroszczyć się o to, aby wypijać minimum półtora litra płynów dziennie. Najlepiej, jeżeli większość będzie stanowiła niegazowana woda mineralna. Śmiało można popijać także napary ziołowe. Doskonale sprawdzi się również napar z zielonej herbaty o właściwościach antyoksydacyjnych. Łuszcząca się skóra pod oczami wymaga również tego, aby zadbać o jakość naszego snu. Starajmy się nie dopuszczać do zarywania nocy.

Podsumowując, łuszcząca się skóra pod oczami nie jest groźne, ale warto z tym problemem walczyć. Doskonałym pomysłem będzie stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków. Najlepiej jeżeli będą one posiadały naturalny skład. Niesamowicie istotne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu.

Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu wypijanie dwóch litrów wody dziennie. Po kilku tygodniach powinniśmy dostrzec satysfakcjonujące nas efekty.


Bibliografia:

1. Dr H. Pohl „Niewyjaśnione dolegliwości? Zrozumieć i uleczyć chroniczne bóle”, 2017,
2. R.B. Lipton, M.E.Bigal i inni „Klasyfikacja samoistnych bólów głowy”, Neurology 2004,
3. J. Kuczkowski, W. Narożny, W. Brzozowski „Zaburzenia czynności nerwu twarzowego w ostrym zapaleniu ucha środkowego”, Uniwersytet Medyczny w Gdańsku, 2010 r.,
4. „Ból w stwardnieniu rozsianym”, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, 2018 r.

3 głosów

Komentarze

Sandra - 2022-07-26 10:20:17

Najlepiej by było iść do lekarza. Niech zbada od czego to jest i jak to leczyć. Lepiej zacząć od razu dopóki to się nie rozlewa.

Rogalska - 2022-07-14 20:19:19

Czyli wtedy trzeba isc do lekarza? Ja nie mam ale widze ze u meza pojawil sie taki problem. Jest luszczaca sie skora pod oczami a dokladniej pod lewym okiem.

milena adler - 2022-06-02 10:17:21

u mnie okazało się, że dostałam jakiegoś choróbska. brałam maść z antybiotykiem i tabletki przepisane przez dermatologa i po czasie zniknęło. obecnie nie mam już z tym problemu i nie nawraca to.

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊