Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Nici haczykowe – sprawny lifting twarzy i dekoltu

Strona główna » Blog » Nici haczykowe – sprawny lifting twarzy i dekoltu

Nici haczykowe są prawdziwym przebojem medycyny estetycznej, są stosowane do liftingu policzków i łuków brwiowych. Jest to łagodny zabieg umożliwiający poprawienie linii żuchwy, podniesienie opadających kącików ust, a także wykonanie liftingu twarzy i szyi.

Nici haczykowate na zmarszczki kiedy warto z nich skorzystaćNici haczykowe na zmarszczki – kiedy warto z nich skorzystać?

Nici haczykowe na zmarszczki wyposażone w specjalne mikrozaczepy znajdujące się na całej długości nici, w zależności od rodzaju mogą być skierowane w jednym kierunku, albo w różnych kierunkach. Konstrukcja haczyków umożliwia lepsze podtrzymywanie zwiotczeń skórnych. Nici haczykowe umożliwiają pozbycie się tzw. chomików, opadających brwi, a także bruzd nosowo wargowych. W przeszłości były stosowane wyłącznie w zabiegach chirurgicznych, gdzie wskazana była precyzja i dokładność. Obecnie są bardzo popularne w medycynie estetycznej, ich działanie jest dodatkowo biostymulujące, ponieważ są wykonane ze  składników wpływających na produkcję kolagenu w skórze.

Nici haczykowe są wprowadzane pod skórę za pomocą kaniuli, powłoki skórne są znieczulane miejscowo, nici wchłaniają się przez okres około 18 miesięcy, ulegając hydrolizie, która jest obojętna dla organizmu. Zabieg wykorzystujący nici haczykowe nie jest ograniczony wyłącznie do twarzy, może być stosowany na całym ciele.

Poznaj również przepisy na odżywcze maseczki na cienie pod oczami

Nici haczykowe – efekty zabiegu

Nici haczykowe sprawiają, że możliwe jest zredukowanie każdej zmarszczki, tworzą wewnętrzne rusztowanie dla mało sprężystej skóry. Efekt, jaki dają nici haczykowe przed i po zabiegu jest od razu widoczny, rysy twarzy są naturalne i niezmienione, wygładzona i napięta zostaje jedynie skóra. Uzyskany jest ładny owal twarzy, zabieg daje takie same następstwa jak lifting, ale bez użycia skalpela. Nici haczykowe-efekty utrzymują się około dwóch lat, działają jak mięśnie napinające, efekt utrzymuje się około dwóch lat.

Nici haczykowe – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Nici haczykowe powinny być dostosowywane dla każdego pacjenta indywidualnie, przeciwwskazaniami do zabiegu jest:

  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • otwarte rany i zmiany chorobowe skóry,
  •  zaburzenia w krzepliwości krwi,
  •  choroby nowotworowe.
Lusime - krem na cienie pod oczami

WYBIERZ LUSIME
KREM NA CIENIE POD OCZAMIKUP TERAZ

Nici haczykowe – postępowanie po zabiegu zapobiegające powikłaniom

Nici haczykowe po wykonanym zbieg mogą pozostawić na skórze lekkie zasinienia, skóra może być delikatna i tkliwa. Nici liftingujące – powikłania występujące po zabiegu to ryzyko przemieszczenia się nici. Trzeba w tym okresie spać na plecach, nie należy żuć twardych pokarmów i unikać gwałtownego otwierania ust. Warto zwrócić uwagę na takie ruchy twarzy, które mimowolnie wywołują gwałtowne reakcje mimiki twarzy, może to być np. wyrażanie złości czy bieganie. Przez pierwsze dwa tygodnie lepiej unikać peelingów i masaży skóry.

Nici haczykowe stosowane w celu zlikwidowania zmarszczek, nie są zabiegiem szkodliwym, nie wymagają żadnych nacięć, szwów i szycia chirurgicznego, jednak przed podjęciem decyzji o zabiegu warto wypróbować tradycyjne metody pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, takie jak stosowanie specjalnych masek na twarz w celu nawilżenia cery, a także dbanie o właściwą codzienną nawadniającą dietę. Dopiero po wykorzystaniu takich sposobów warto zastanowić się nad zabiegiem z wykorzystaniem nici haczykowych.


Bibliografia:

1. Evid Based Complement Alternat Med. 2012;2012:11 pages.417346
2. Journal of Ethnopharmacology. 2009;126(1):108-13
3. Journal of Ethnopharmacology. 2010;132(1):109-14

1 głosów

Komentarze

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊