Olej śliwkowy (Prunus Domestica Kernel Oil)
Strona główna » Blog » Olej śliwkowy (Prunus Domestica Kernel Oil)
Olej śliwkowy (Prunus Domestica Kernel Oil) charakteryzuje się naprawdę wszechstronnym działaniem. Z tego też względu jest tak chętnie kupowany przez przedstawicielki płci pięknej. Okazuje się, że ten naturalny kosmetyk znalazł bardzo szerokie zastosowanie. Może nam pomóc chociażby na problemy, z jakimi boryka się wrażliwa skóra w okolicy oczu. Zanim jednak zakupimy olej śliwkowy, dobrze byłoby poznać jego dobroczynne właściwości.
Olej śliwkowy – podstawowe informacje
Olej śliwkowy, jak zaznaczono na wstępie, jest naturalnym kosmetykiem. Jego wszechstronne i dobroczynne działanie wynika z zawartości związków, które się w nim znajdują.
Mowa tu przede wszystkim o:
- kwasie oleinowym
- beta – karotenie
- kwasie linolowym
- witaminie E
Wszystkie te składniki sprawiają, że olej śliwkowy jest wszechstronnie wykorzystywany w kosmetyce. Znajdziemy go między innymi w kremach pod oczy, kosmetykach do pielęgnacji włosów, a także w preparatach do twarzy. Można znaleźć go także w sklepach z półproduktami kosmetycznymi.
LUSIME
ODŻYWCZE ROZWIĄZANIE NA CIENIE POD OCZAMIKUP TERAZ
Olej śliwkowy – jakie właściwości posiada?
Olej śliwkowy charakteryzuje się wszechstronnym działaniem. Można przypisać mu bez wątpienia właściwości nawilżające i regenerujące. Dzięki temu koi i zmiękcza skórę. Ponadto, ze względu na zawartość witaminy E, olej śliwkowy wykazuje działanie antyoksydacyjne. Dzięki temu, olej ten może rozprawić się z drobnymi, nieutrwalonymi jeszcze zmarszczkami. Olej śliwkowy na worki pod oczami również może zadziałać. Wykazuje bowiem właściwości napinające skórę i ujędrniające ją. Dzięki temu, worki przestają być tak dużym problemem estetycznym. Nie ulega wątpliwości, że olej śliwkowy działa także rozświetlająco. Nadaje więc cerze promienny i zdrowy wygląd. Zyskuje ona jednolity koloryt i możemy pozbyć się uciążliwych przebarwień.
Sprawdź jak zredukować cienie pod oczami
Jeżeli stosujemy olejek, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry. Konieczne staje się dokładne jej oczyszczenie. W przeciwnym razie nie wchłonie cennych związków znajdujących się w oleju śliwkowym.
Olej śliwkowy najlepiej aplikować na skórę o poranku oraz wieczorem. W przypadku skóry pod oczami, bezpieczniej zdecydować się na stosowanie raz dziennie, aby jej nie obciążyć. Trzeba także obserwować to, jak skóra reaguje na olejek z pestek śliwki. Może się bowiem pojawić jakaś reakcja, wynikająca z nadwrażliwości na ten kosmetyk. Jeżeli cera będzie zdradzać oznaki podrażnień i zaczerwienienia, nie pozostaje nam nic innego jak odstawienie olejku. Na szczęście, w większości przypadków, olej z pestek śliwki jest bardzo dobrze tolerowany.
Ponadto, specyfik ten posiada przepiękny zapach, dzięki któremu jego stosowanie jest prawdziwą przyjemnością. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że sam olejek jest dość tłusty.
Podsumowując, olej śliwkowy to naturalny i bezpieczny kosmetyk, który warto posiadać. Może zniwelować bardzo wiele problemów skórnych, takich jak wiotkość czy przebarwienia skóry. Znalazł także zastosowanie w walce z workami pod oczami, które dokuczają naprawdę wielu przedstawicielkom płci pięknej. Wskazana jest jednak systematyczność oraz cierpliwość. Efekty wynikające ze stosowania olejku nie pojawią się od razu, a po kilku tygodniach stosowania.
Bibliografia:
1. Paweł Górnaś i in.; “Plum industrial by-products as a source of oil, essential fatty acids, tocopherols, tocotrienols, carotenoids and squalene: Impact of the species and genotype”; data dostępu: 2021-01-21
2. Ivan Savic i in.; “Physico-Chemical Properties and Oxidative Stability of Fixed Oil from Plum Seeds (Prunus domestica Linn.)”; data dostępu: 2021-01-21
3. David Lebovitz; “Plum Kernel Ice Cream Recipe”; data dostępu: 2021-01-21
Komentarze
wanda - 2022-07-25 15:38:42
kupiłam i będę testowała
Klaudusia - 2021-10-24 09:18:54
Mozna ale wtedy jednak trzeba uwazac. Jezeli chodzi o moje dzialania z tym skladnikiem to ja osobiscie wole uzywac go w lzejszych produktach. Nie lubie tlustych produktow wiec jezeli mam juz uzywac np olej sliwkowy pod oczy to wole zeby byl on w skladzie INCI niz bezposrednio nakladac na skore.
Inga - 2021-10-07 12:12:20
Normalnie można nakładać też taki olej śliwkowy bezpośrednio pod oczy jako taki półprodukt?
ulciax - 2021-09-17 17:51:57
olej śliwkowy mam na pewno w kremie pod oczy i powiem szczerze, ze jestem zadowolona z działania jego na cienie pod oczami bo są jakby jaśniejsze.