Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami – co warto wiedzieć?

Strona główna » Blog » Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami – co warto wiedzieć?

Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami jest stosowany dość często. Nie ma się temu co dziwić, bo charakteryzuje się on dość dużą skutecznością. Nie sposób odmówić mu również bezpieczeństwa stosowania i wydajności. Zanim jednak zaczniemy stosować go na wrażliwą skórę w okolicy oczu, trzeba poznać jego właściwości. Wówczas będziemy mogli ocenić, czy specyfik ten ma szansę nam pomóc czy też nie.

Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami – jak działa?Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami

Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami to produkt, który ma szansę okazać się skuteczny. Charakteryzuje go naprawdę wszechstronne działanie.

Przede wszystkim posiada on właściwości:

  • nawilżające
  • kojące
  • regenerujące
  • przeciwzapalne
  • antyoksydacyjne

Trzeba mieć oczywiście świadomość tego, że olejek rycynowy nie stanowi remedium na wszystkie problemy skórne. Niemniej jednak, olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami może skutecznie zadziałać. Musi być jednak stosowany we właściwy sposób. Wiele osób obawia się, że olejek rycynowy może obciążyć zbyt wrażliwą i delikatną skórę pod oczami. Jeśli jednak będziemy przestrzegać pewnych wskazówek, nic takiego się nie stanie.

Lusime - krem na cienie pod oczami

LUSIME
ROZWIĄZANIE NA CIENIE POD OCZAMI W FORMIE KREMUKUP TERAZ

Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami – jak stosować?

Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami ma szansę nam pomóc, pod warunkiem, że będzie odpowiednio stosowany. Najlepszym pomysłem będzie bez wątpienia kupno dobrego jakościowo preparatu. Możemy znaleźć go w większości aptek, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. Niektóre drogerie także mogą posiadać go w swojej ofercie. Zanim nałożymy olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami, cera musi zostać w odpowiedni sposób oczyszczona. Najlepiej użyć delikatnego środka oczyszczającego, który nie podrażni skóry. Olejek można aplikować solo lub też wymieszać kilka jego kropel z kremem pod oczy. Warto wybrać taki sposób stosowania olejku, który wydaje się nam lepszy.

Przeczytaj więcej o cieniach pod oczami

Olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami powinien być stosowany regularnie, najlepiej raz dziennie. W przeciwnym razie, satysfakcjonujące rezultaty niestety się nie pojawią.

Doskonale byłoby pamiętać o tym, że sam olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami to stanowczo za mało. Należałoby również zastosować odpowiednio zbilansowaną, zdrową dietę. Najlepiej, jeśli będzie ona bogata w świeże warzywa oraz owoce. Nie sposób zaprzeczyć temu, że bardzo istotne jest również nawodnienie organizmu. Najlepiej pić półtora litra wody mineralnej dziennie. Pomocne mogą okazać się również niektóre napary z ziół.

Regularnie trzeba stosować także krem pod oczy bazujący na dużej ilości składników aktywnych pochodzenia roślinnego. Mowa tu przede wszystkim o ekstraktach, wyciągach oraz olejkach. Jeżeli równolegle z tymi metodami zastosujemy olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami, na pewno uda nam się zniwelować oznaki starzenia się.

Reasumując, stosowanie olejku rycynowego może okazać się skuteczne. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że konieczna jest systematyczność. Jeśli będziemy regularnie stosować olej rycynowy, zmarszczki pod oczami mają szansę ulec zmniejszeniu. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że efekty będą większe, jeśli zastosujemy zdrową dietę, ruch oraz krem, najlepiej o wysokiej zawartości składników aktywnych naturalnego pochodzenia.


Bibliografia:

1. Prem Y.W., Moccozet K.L., Magnenat-Thalmann N., Simulating wrinkles and skin aging, 1999
2. Talib N., Młoda bez skalpela, 2016

2 głosów

Komentarze

Wiktoria Dębek - 2022-07-17 11:04:54

Polecam! U mnie na prawdę on robi bardzo fajne efekty. Codziennie staram się smarować na noc okolice oczu i na prawdę rano skóra jest fajnie nawilżona i też odżywiona. Rozjaśnienie jest takie sobie ale przy zmarszczkach polecam dodać sobie do pielęgnacji. Nawet do masażu twarzy! Cudeńko.

keira24 - 2022-05-25 23:19:20

Ja np. nie wiedziałam jak stosować olejek rycynowy, wiec w sumie chyba zapiszę sobie na zaś w zakładki ten artykuł :P

Katarzyna - 2021-10-23 11:01:46

Coś tam działa i na pewno skóra jest bardziej nawilżona, ale mam inne typy na cienie pod oczami np. Olejek rycynowy bardziej mi się sprawdza na sam w sobie na rzęsy i brwi.

sarah - 2021-10-15 12:54:57

ktoś może próbował? zastanawiam się czy olejek rycynowy na zmarszczki pod oczami realnie coś robi. ktoś? coś?

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊