Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki – czy działa?

Strona główna » Blog » Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki – czy działa?

Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki to preparat, który nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak chociażby kremy. Tymczasem, ten niedrogi preparat może okazać się jednym z elementów walki z oznakami starzenia się skóry. Zanim jednak po niego sięgniemy, dobrze byłoby dowiedzieć się, jakie olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki właściwości posiada. 

Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki jakie właściwości posiadaOlejek z drzewa herbacianego na zmarszczki – jakie właściwości posiada?

Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki posiada cały szereg dobroczynnych właściwości. W dużej mierze zawdzięcza je cennym związkom, które się w nim znajdują.

Ten niedrogi specyfik, który można nabyć w każdej aptece, działa przede wszystkim: 

  • przeciwzapalnie
  • przeciwbakteryjnie
  • regulująco
  • antyoksydacyjnie
  • rozjaśniająco

W kontekście walki z oznakami starzenia się skóry, na uwagę zasługują oczywiście antyoksydacyjne oraz rozjaśniające właściwości olejku z drzewa herbacianego na zmarszczki. Dzięki temu produktowi cera ma szansę stać się bardziej promienna i pełna zdrowego blasku. Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki pomaga rozprawić się również z wolnymi rodnikami, które negatywnie wpływają na kondycję naskórka.

Poznaj również przepisy na odżywcze maseczki na cienie pod oczami

Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki – jak należy go stosować?

Olejki z drzewa herbacianego na zmarszczki może być stosowany na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim, można sięgnąć po gotowe kosmetyki, które zawierają w swoim składzie tę dobroczynną substancję. Dobrym pomysłem wydaje się także zakupienie buteleczki z olejkiem i dodawanie dwóch, trzech kropelek do maseczki. Najlepiej sprawdzi się maseczka na bazie glinki białej czy różowej. Oprócz olejku z drzewa herbacianego, warto wzbogacić ją o dodatek jakiegoś oleju, na przykład ze słodkich migdałów. O dodatek paru kropel olejku z drzewa herbacianego można także wzbogacić krem bądź serum, które aplikujemy na twarz. Starajmy się jednak nie nakładać na cerę nierozcieńczonego preparatu, bo może on doprowadzić do podrażnień.

Lusime - krem na cienie pod oczami

LUSIME
ODŻYWCZE ROZWIĄZANIE NA CIENIE POD OCZAMIKUP TERAZ

Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki – z jaką częstotliwością go używać i kiedy pojawią się efekty?

Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki musi być stosowany systematycznie. Wydaje się, że najlepiej będzie używać go przynajmniej dwa, trzy razy w przeciągu tygodnia. Jeśli zadbamy o regularność, efekty na pewno będą zauważalne. Powinny pojawić się po mniej więcej dwóch, trzech tygodniach. Bardzo wiele zależy jednak od tego, czy zmarszczki są płytkie, czy głębokie.

Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki – podsumowanie najważniejszych informacji

Olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki może okazać się dość pomocny. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że powinien być to tylko jeden z elementów walki z oznakami starzenia się skóry. Oprócz niego, należałoby zadbać o picie dużych ilości wody, najlepiej tej niegazowanej. Warto byłoby też przyjrzeć się swojej diecie. Jeżeli są w niej obecne produkty o wysokim stopniu przetworzenia, trzeba je wyeliminować. Zamiast nich, na naszych talerzach powinny znaleźć się świeże owoce i warzywa, które są bogate w antyoksydanty. Uwaga warto obdarzyć także pestki, orzechy i produkty pełnoziarniste.


Bibliografia:

1. A. Przylipiak (red.), “”Medycyna estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii”, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017, s. 19-24, 79-80, 85
2. A. Kołodziejczak (red.), “Kosmetologia t.2”, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020, s. 488-490
3. P. Grządziel, A. Goździalska, “Etiologia oraz możliwości spowalniania starzenia się skóry”, Aesthetic Cosmetology and Medicine 1/ 2022/ vol 11, s. 3, 8-9

5 głosów

Komentarze

dorocińska - 2023-07-04 15:44:27

olejek z drzewa herbacianego na zmarszczki można stosować? o.O zawsze kojarzył mi się ten składnik z trądzikiem.

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊