Sińce pod oczami objawem choroby?
Strona główna » Blog » Sińce pod oczami objawem choroby?
Sińce pod oczami, z całą pewnością są bardzo nieestetyczne, ale mogą być również objawem chorobowym. Istnieje co najmniej kilka chorób, które objawiają się właśnie w ten sposób. To dlatego warto wiedzieć, kiedy faktycznie siniaki pod oczami zwiastują coś złego oraz, jakie choroby mogą być z nimi związane. Dzięki tej świadomości o wiele łatwiej będzie można działać i nie tylko przywrócić zdrowie, ale i zlikwidować szpecące sińce pod oczami.
Co robić, by pozbyć się sińców pod oczami? | Dlaczego sińce pojawiają się pod oczami? |
|
|
|
|
|
|
| |
| |
| |
| |
|
Jakie choroby mogą zwiastować sińce pod oczami?
Sińce pod oczami na pewno są mało atrakcyjne. Zazwyczaj worki i cienie pod oczami pojawiają się ze zmęczenia lub w trakcie infekcji. Warto jednak mieć na uwadze, że mogą one zwiastować poważną chorobę. Takimi chorobami mogą być:
- niedoczynność tarczycy,
- atopowe zapalenie skóry,
- anemia,
- cukrzyca.
Oczywiście każda z tych chorób może mieć także inne objawy. To dlatego, gdy pojawiają się sińce pod oczami, przyczyny od razu powinny być analizowane. Tylko w ten sposób dobrać można odpowiednie leczenie.
Warto więc wiedzieć, jakie objawy daje na przykład niedoczynność tarczycy. Sine pod oczami to nie jedyny jej objaw. Oprócz tego występują także obrzęki innych części ciała, pogorszone samopoczucie, szarość na twarzy, ciężkość nóg, zawroty głowy. Jeśli wszystkie te objawy występują wspólnie, wtedy na pewno należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci badania. Sińce pod oczami mogą wystąpić także przy atopowym zapaleniu skóry. Wtedy skóra generalnie jest wrażliwa i delikatna, co może powodować jej zły stan. Poza tym pojawiają się także zaczerwienia, obrzęki, swędzenie, ból i sączące się rany. Takie objawy mogą wystąpić dosłownie na całym ciele. Jeśli występują jednak sińce pod oczami, często wiąże się to także z alergią widoczną na twarzy. AZS często umiejscawia się przy brwiach czy ustach.
Wypróbuj LUSIME krem na cienie pod oczami
Takie sińce są charakterystyczne również dla anemii. Przy anemii pojawia się ogólne osłabienie organizmu, a dotknięta nią osoba jest blada, wyciszona i osłabiona. To dlatego lepiej widoczne są wspomniane już sińce pod oczami. Takie objawy może mieć także cukrzyca. Oprócz tego ociężałość, chroniczne zmęczenie, potliwość oraz senność. Takich objawów nie wolno lekceważyć i od razu koniecznie trzeba udać się do lekarza, który zleci podstawowe badania, które będą mieć na celu wykrycie lub wykluczenie choroby.
Pielęgnacja skóry twarzy oraz tuszowanie sińców pod oczami korektorem nie wystarczy. Bardzo ważna jest zdrowa dieta, by nie doszło do anemii oraz odpowiedni tryb życia. Nic nie zastąpi badań lekarskich, zdrowego snu i odpoczynku. Wtedy stosowanie systematycznie jakiegoś kosmetyku na cienie pod oczami jest już codziennym rytuałem – mówi Karina Pietrzela, kosmetolog Clinica Cosmetologica.
LUSIME
KREM NA CIENIE POD OCZAMI KUP TERAZ
Dlaczego przy tych chorobach pojawiają się sińce pod oczami?
Sińce pod oczami stają się widoczne, ponieważ skóra staje się jeszcze bardziej cienka, a przecież w tej okolicy i tak jest delikatna. Dodatkowo często są to choroby, które wyniszczają i obciążają organizm. Z tego powodu wszystko w pierwszej kolejności widoczne jest właśnie na twarzy.
Co stosować na sińce pod oczami?
Sińce pod oczami są bardzo nieestetyczne i dlatego potrzeba kosmetyków o naturalnych i aktywnych składnikach, które pomogą je zwalczyć. Przede wszystkim warto stosować kremy, które cechują się doskonałą skutecznością. Oczywiście ich skład odgrywa ogromną rolę. Im bardziej jest on naturalny, tym lepiej dla stanu skóry. Pierwsze rezultaty można zauważyć już po kilku tygodniach od rozpoczęcia stosowania odpowiedniego kremu. Najważniejsze jest to, aby wcześniej uważnie przeczytać jego skład oraz zapoznać się z działaniem.
Sińce pod oczami – zlikwiduj je za pomocą kremu Lusime
Sińce pod oczami wyglądają bardzo nieestetycznie, każdy chce się ich pozbyć jak najszybciej, dlatego warto dbać o odpowiedni tryb życia, zdrowie i wklepywać krem Lusime w delikatną skórę nawet wokół oczu, bo powieki też lubią sinieć. W preparacie Lusime znajdziemy:
- kofeinę,
- masło shea,
- olej z nasion ogórka siewnego,
- kwas hialuronowy,
- bioferment z aceroli,
- ekstrakt z kwiatu arniki górskiej.
Te składniki oraz inne świetnie radzą sobie z różnymi problemami skórnymi okolic oka. Skóra jest tu bardzo cienka a także wrażliwa, dlatego potrzebuje też specjalnej troski. Krem Lusime usprawnia przepływ limfy i krwi, a co za tym idzie, znikają także sińce. Skóra staje się gęstsza, gładsza i miększa. Preparat ma lekką konsystencję, jest bezzapachowy i bezpieczny dla oczu.
Sińce pod oczami i opuchnięcia zlikwidowałam z pomocą kremu Lusime. Skóra odzyskała koloryt. W końcu mogę pokazać się ludziom bez makijażu na twarzy – mówi pani Alicja z Gdyni.
W moim przypadku, sińce pod oczami to już przeszłość. A wszystko dzięki zastosowaniu lekkiego kremu Lusime, który jest bogaty w specjalnie dobrane substancje – mówi pani Anna z Krakowa.
Podsumowanie
Jest wiele przyczyn, przez które sińce pod oczami się pojawiają, dlatego warto się badać i leczyć. W żadnym wypadku nie można odpuścić zdrowego trybu życia i pielęgnacji.
LUSIME
SPECJALNY KREM POD OCZYKUP TERAZ
FAQ
1. Sińce pod oczami mam od zawsze, czy jeśli teraz zacznę stosować specjalny krem, by je zlikwidować, to osiągnę upragniony efekt?
Sińce mogą być wynikiem choroby i trzeba się przebadać. Jeśli jednak są uwarunkowane genetycznie, to zastosowanie kremu na sińce pod oczami, np. z firmy Lusime, który ma aktywne substancje, na pewno poprawi gęstość skóry oraz przepływ limfy i krwi, co spowoduje także zniknięcie tego defektu.
2. Jaki krem będzie najlepszy, by likwidować sińce pod oczami przy alergii?
Na pewno bez zbędnych substancji, które mogłyby dodatkowo wywołać alergię. Dobrze jest też wiedzieć dokładnie, co uczula, by tego unikać. W tym celu trzeba wykonać specjalne badania. Warto stosować krem oparty na jak najbardziej naturalnych i aktywnych substancjach.
3. Jakie składniki pomogą w walce z sińcami pod oczami, ale też na powiekach?
To bardzo ważne, aby zagęścić nieco skórę wokół oczu za pomocą kremu, który będzie zawierał w swym składzie masło shea i masło Cupuacu, bo one koją i dobrze pielęgnują tak bardzo delikatną skórę w tym miejscu. Można je znaleźć np. w kremie Lusime.
Bibliografia
1.Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
2.Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
3.Talib N., Młoda bez skalpela, 2016
Komentarze
Agata - 2020-08-07 07:27:36
No to nie ma na co czekac tylko jak sa juz objawy to zaczac cos na to dzialac. Sama nakladam serum i widze poprawe :)
kukułeczka - 2020-08-03 19:51:44
mam od 12 lat problemy z anemia i właśnie jednym ze sposobów zauważenia tego, że znów mam problemy z żelazem to właśnie zawroty głowy, krew z nosa i sińce pod oczami (to ostatnie to pierwsza oznaka), także warto też zbadać się pod kątem morfologii.