Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Sińce pod oczami objawem choroby?

Strona główna » Blog » Sińce pod oczami objawem choroby?

Sińce pod oczami, z całą pewnością są bardzo nieestetyczne, ale mogą być również objawem chorobowym. Istnieje co najmniej kilka chorób, które objawiają się właśnie w ten sposób. To dlatego warto wiedzieć, kiedy faktycznie siniaki pod oczami zwiastują coś złego oraz, jakie choroby mogą być z nimi związane. Dzięki tej świadomości o wiele łatwiej będzie można działać i nie tylko przywrócić zdrowie, ale i zlikwidować szpecące sińce pod oczami.

Jakie choroby mogą zwiastować sińce pod oczami? Sińce pod oczami objawem choroby?

Sińce pod oczami na pewno są mało atrakcyjne. Zazwyczaj worki i cienie pod oczami pojawiają się ze zmęczenia lub w trakcie infekcji. Warto jednak mieć na uwadze, że mogą one zwiastować poważną chorobę. Takimi chorobami mogą być:

  • niedoczynność tarczycy,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • anemia,
  • cukrzyca.

Oczywiście każda z tych chorób może mieć także inne objawy. To dlatego, gdy pojawiają się sińce pod oczami, przyczyny od razu powinny być analizowane. Tylko w ten sposób dobrać można odpowiednie leczenie.

Warto więc wiedzieć, jakie objawy daje na przykład niedoczynność tarczycy. Sine pod oczami to nie jedyny jej objaw. Oprócz tego występują także obrzęki innych części ciała, pogorszone samopoczucie, szarość na twarzy, ciężkość nóg, zawroty głowy. Jeśli wszystkie te objawy występują wspólnie, wtedy na pewno należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci badania. Sińce pod oczami mogą wystąpić także przy atopowym zapaleniu skóry. Wtedy skóra generalnie jest wrażliwa i delikatna, co może powodować jej zły stan. Poza tym, pojawiają się także zaczerwienia, obrzęki, swędzenie, ból i sączące się rany. Takie objawy mogą wystąpić dosłownie na całym ciele. Jeśli występują jednak sińce pod oczami, często wiąże się to także z alergią widoczną na twarzy. AZS często umiejscawia się przy brwiach czy ustach.

Wypróbuj LUSIME krem na cienie pod oczami

Takie sińce są charakterystyczne również dla anemii. Przy anemii pojawia się ogólne osłabienie organizmu, a dotknięta nią osoba jest blada, wyciszona i osłabiona. To dlatego lepiej widoczne są wspomniane już sińce pod oczami. Takie objawy może mieć także cukrzyca. Oprócz tego ociężałość, chroniczne zmęczenie, potliwość oraz senność. Takich objawów nie wolno lekceważyć i od razu koniecznie trzeba udać się do lekarza, który zleci podstawowe badania, które będą mieć na celu wykrycie lub wykluczenie choroby.

Lusime - krem na cienie pod oczami

LUSIME
KREM NA CIENIE POD OCZAMI KUP TERAZ

Dlaczego przy tych chorobach pojawiają się sińce pod oczami?

Sińce pod oczami stają się widoczne, ponieważ skóra staje się jeszcze bardziej cienka, a przecież w tej okolicy i tak jest delikatna. Dodatkowo często są to choroby, które wyniszczają i obciążają organizm. Z tego powodu wszystko w pierwszej kolejności widoczne jest właśnie na twarzy.

Co stosować na sińce pod oczami?

Sińce pod oczami są bardzo nieestetyczne i dlatego potrzeba kosmetyków o naturalnych i aktywnych składnikach, które pomogą je zwalczyć. Przede wszystkim warto stosować kremy, które cechują się doskonałą skutecznością. Oczywiście ich skład odgrywa ogromną rolę. Im bardziej jest on naturalny, tym lepiej dla stanu skóry. Pierwsze rezultaty można zauważyć już po kilku tygodniach od rozpoczęcia stosowania odpowiedniego kremu. Najważniejsze jest to, aby wcześniej uważnie przeczytać jego skład oraz zapoznać się z działaniem.


Bibliografia

1.Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
2.Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
3.Talib N., Młoda bez skalpela, 2016

6 głosów

Komentarze

Agata - 2020-08-07 07:27:36

No to nie ma na co czekac tylko jak sa juz objawy to zaczac cos na to dzialac. Sama nakladam serum i widze poprawe :)

kukułeczka - 2020-08-03 19:51:44

mam od 12 lat problemy z anemia i właśnie jednym ze sposobów zauważenia tego, że znów mam problemy z żelazem to właśnie zawroty głowy, krew z nosa i sińce pod oczami (to ostatnie to pierwsza oznaka), także warto też zbadać się pod kątem morfologii.

Kup teraz
Lusime

Zamów
89 zł
Cena standardowa:
149 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊