Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Urynoterapia – zmarszczki na twarzy i inne działania

Strona główna » Blog » Urynoterapia – zmarszczki na twarzy i inne działania

Urynoterapia zmarszczki na twarzy to naturalna metoda z kręgu niekonwencjonalnych, która budzi duże wątpliwości. Istnieją jednak osoby, które podkreślają jej pozytywny wpływ na kondycję skóry, jak i zagorzali przeciwnicy, którzy przekonują, że nie przynosi żądnych pozytywnych efektów, a nawet szkodzi. Która grupa ma rację? Na czym dokładnie polega urynoterapia i w jaki sposób działa na zmarszczki?

Urynoterapia zmarszczki na twarzy i inne zastosowania metodyUrynoterapia – zmarszczki na twarzy i inne zastosowania metody

Jeśli chodzi o zabieg, którym jest urynoterapia, zmarszczki na twarzy, a przede wszystkim ich redukcja może być jednym z rezultatów kuracji. Zwolennicy metody wskazują, że mocz jest cennym źródłem enzymów, składników mineralnych, enzymów, jak i witamin, które wspierają prawidłowe funkcjonowania organizmu. Co więcej, mocz jest naturalnym produktem naszego organizmu, a jego ponowne wyprodukowanie wskazuje, że organizm zaczął wytwarzać przeciwciała zwiększające odporność. Kolejnym argumentem są rzekome właściwości lecznicze składników toksycznych zawartych w moczu. Ponadto organizm, który poddawany jest działaniu czynników chorobotwórczych może wytwarzać antygeny, a te wprowadzone następnie do organizmu rozpoczynają walkę z chorobą, w tym wypadku zwalczanie zmarszczek.

Poznaj inne sposoby likwidacji cieni pod oczami

Urynoterapia – zmarszczki na twarzy i sposób ich usuwania

Jeśli chodzi o metodę, jaką jest urynoterapia – zmarszczki na twarzy są podstawowym problemem, na który może być stosowana. Aby rozpocząć kurację, należy zwilżyć wacik moczem, a następnie przetrzeć nim twarz, pozostawiając wilgotną warstwę przez około 10 minut. Następnie można ją zmyć ciepła  wodą i aplikować krem przeciwzmarszczkowy. Jak działa urynoterapia, zmarszczki na twarzy ulegają po niej spłyceniu? Dzieje się tak przez konkretne właściwości moczu. Zwolennicy terapii twierdzą, że uryna ma w swoim składzie wiele minerałów, hormonów, przeciwciał oraz enzymów.

Ich zawartość w moczu powoduje na skórze:

  • nawilżenie,
  • rozjaśnienie,
  • usuwanie martwych komórek,
  • wygładzenie
  • wyrównanie kolorytu.

Okłady można przygotować samodzielnie w domu, stosując w tym celu świeży mocz. Zabieg należy wykonywać  regularnie, najlepiej codziennie, aż do poprawy kondycji skóry. Nie ma jednak badań naukowych, które potwierdzałyby jej skuteczność. Nie zmienia to jednak faktów, że istnieje wielu jej zwolenników.

Lusime - krem na cienie pod oczami

WYBIERZ LUSIME
SKUTECZNY SPOSÓB NA CIENIE POD OCZAMIKUP TERAZ

Urynoterapia – zmarszczki na twarzy a stosowanie kosmetyków

Jeśli chodzi o zabieg, którym jest urynoterapia, zmarszczki na twarzy są jednym z przykładowych problemów, na które ona teoretycznie działa. Wciąż jednak nie ma na to potwierdzenia naukowego. W związku z tym specjaliści rekomendują zamiast niej stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych, które mają właściwie skomponowany skład, a w nim między innymi: skwalan, koenzym Q10, witaminę E, czyli substancje o działaniu przeciwutleniającym, nawilżającym i odżywiającym skórę.

Podsumowując, urynoterapia to metoda niekonwencjonalna, dlatego nie rekomenduje jej nauka. Zamiennie warto stosować świadoma pielęgnację, która skutecznie wspomaga skórę od zewnątrz, dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych o działaniu przeciwzmarszczkowym.


Bibliografia:

1. Siatkowska, H., Kozielski, J., & Ziora, D. (2010). Chorzy na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc w praktyce lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Pneumonologia i Alergologia Polska, 78(2), 112-111.
2. Grochowska, A., Zając, P., Bodys-Cupak, I., Łabuzek, M., & Maciejewska, J. (2019). Zachowania zdrowotne pacjentów z POChP. Polski Przegląd Nauk o Zdrowiu, (1).
3. Chądzyński, R., Woźniak, K., Nowogórska, A., & Domagała-Kulawik, J. (2009). Narażenie na palenie bierne wśród czynnych palaczy tytoniu i osób niepalących. Pneumonologia i Alergologia Polska, 77(5), 440-439.

4 głosów

Komentarze

iwona - 2022-07-26 23:13:08

podobno ma tak to działać. czy działa to nie wiem. nie próbowałam.

Karolciax - 2022-06-12 19:49:00

Nigdy nie słyszałam o czymś takim jak urynoterapia. Zmarszczki na twarzy faktycznie się po tym zmniejszają?

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊