Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Wazelina pod oczy – czy warto ją stosować?

Strona główna » Blog » Wazelina pod oczy – czy warto ją stosować?

Wazelina pod oczy nie jest stosowana tak często jak kremy i sera dostępne w większości drogerii. Mimo to, wazelina pod oczy posiada wielu zwolenników. Nie ma się temu co dziwić, bo produkt ten jest nie tylko tani, ale i ogólnodostępny. Warto dowiedzieć się tego, w jaki sposób działa wazelina. Wówczas będziemy mogli zdecydować o tym czy chcemy, aby wazelina pod oczy stała się częścią naszej pielęgnacji.

Wazelina pod oczy – jak jest pozyskiwana?

Jak wspomniano na wstępie, wazelina pod oczy cieszy się dość sporą popularnością. Czym jest właściwie ten składnik? Okazuje się, że to nic innego jak substancja pozyskiwana z ropy naftowej.Wazelina pod oczy

Posiada ona następujące cechy charakterystyczne:

  • może posiadać barwę bieli, kremu lub jasnego brązu,
  • ma mazistą konsystencję,
  • nie posiada zapachu,
  • jest mieszaniną węglowodorów parafinowych.

Wazelina bardzo często jest składnikiem produktów kosmetycznych. Przede wszystkim znajdziemy ją w balsamach pielęgnacyjnych do ust, które okazują się szczególnie przydatne zimą. Wazelina stała się również składnikiem kremów intensywnie nawilżających przeznaczonych do pielęgnowania całego ciała.

Lusime - krem na cienie pod oczami

LUSIME
ODŻYWCZY KREM NA CIENIE POD OCZAMIKUP TERAZ

Wazelina pod oczy – jakie jest jej działanie?

Trzeba pamiętać o tym, że wazelina pod oczy nie posiada żadnych właściwości pielęgnacyjnych. Jest więc składnikiem, który nie ma szansy poprawić kondycji ogólnej naskórka. Nie okaże się pomocna w walce z problemami, z którymi boryka się nierzadko skóra w okolicy oczu. To przede wszystkim zmarszczki wokół oczu, cienie, worki czy nadmierne przesuszenie.

Wazelina pod oczy może jednak okazać się pomocna w inny sposób. Substancja ta jest bowiem w stanie utworzyć na skórze tak zwaną warstwę okluzyjną. Może się to okazać niezmiernie pomocne jesienią oraz zimą

Sprawdź: domowe sposoby na zmarszczki pod oczami

Jeżeli posmarujemy skórę kosmetykami zawierającymi w swoim składzie wazelinę, możemy więc ochronić ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Mowa tu przede wszystkim o zimnym, przeszywającym wietrze, a także o intensywnym mrozie. Problemy te mogą pojawić się przede wszystkim jesienią oraz zimą. Jeżeli wychodzimy na długi zimowy spacer warto posmarować skórę kosmetykiem, w którego skład wchodzić będzie wazelina. Możemy wykorzystać do tego celu także samą wazelinę. Należy jednak pamiętać o tym, że skóra pod oczami jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna. Nie wolno aplikować więc na nią grubej warstwy wazeliny lub kosmetyków ją zawierających. Mogłoby bowiem dojść wówczas do nadmiernego obciążenia oraz rozciągnięcia naszej skóry.

Wazelinę lub kosmetyki ją zawierające należy aplikować zawsze na jak najlepiej oczyszczoną skórę. W przeciwnym bowiem razie nie zadziała ona skutecznie. Może dojść wówczas także do powstania stanów zapalnych, które niekorzystnie wpłyną na wygląd naszej skóry w okolicy oczu

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że wazelina pod oczy jest produktem, który wykazuje działanie okluzyjne. Niestety, nie nada się on do kompleksowej pielęgnacji skóry, zwłaszcza tej w okolicy naszych oczu. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza skóra pod oczami prezentowała się korzystnie, warto zainwestować w dobrej jakości krem po oczy o naturalnym składzie.

Uwaga!

TERAZ na stronie lusime.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cienie pod oczami Lusime. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
2. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008

1 głosów

Komentarze

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊