Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Fioletowe cienie pod oczami – jak z nimi walczyć?

Strona główna » Blog » Fioletowe cienie pod oczami – jak z nimi walczyć?

Fioletowe cienie pod oczami to nieestetyczny problem, który może wynikać z przewlekłego zmęczenia, nieprzespanej nocy albo czynników genetycznych. Czasami jest też oznaką poważnej choroby. Jakie istnieją przyczyny przebarwień, a jak usunąć fioletowe sińce pod oczami? Dowiesz się z tego artykułu.

Fioletowe cienie pod oczami – przyczynyFioletowe cienie pod oczami

Fioletowe cienie pod oczami, inaczej zwane sińcami, to poważny problem, z którym zmaga się wiele kobiet i mężczyzn. Mogą występować po nieprzespanej nocy, na skutek stresu lub przewlekłego zmęczenia. W każdym z tych przypadków sytuacja ma charakter przejściowy, co oznacza, że dostarczenie odpowiedniej dawki snu lub odpoczynku rozwiązuje problem. Z drugiej strony znajdują się jednak osoby, u których fioletowe cienie pod oczami są wynikiem predyspozycji genetycznych. W przypadku oczu głęboko osadzonych, barwnik koncentruje się na ograniczonej powierzchni, przez co jest bardziej widoczny i powoduje przebarwienia. Z tego powodu zjawisko można obserwować nawet u małych dzieci.

Fioletowe cienie pod oczami, które są uwarunkowane typem urody, nie powinny budzić niepokoju. Są zaledwie defektem kosmetycznym, z którym można radzić sobie na wiele sposobów.

Problemem okazuje się sytuacja, gdy fioletowe cienie pod oczami są wynikiem pewnych chorób lub zaburzeń funkcjonowania wątroby, nerek, tarczycy czy nieodpowiedniej gospodarki hormonalnej. Mówi się również o tym, że sińce powstają na skutek alergii albo są skutkiem ubocznym zażywania niektórych leków. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zaczerpnąć porady lekarskiej, a gdy fioletowe sińce pod oczami wynikają z typu urody, uporać się z nimi za pomocą prostych metod.

Lusime - krem na cienie pod oczami

LUSIME
SKUTECZNY SPOSÓB NA CIENIE POD OCZAMIKUP TERAZ

Fioletowe cienie pod oczami – sposoby niwelowania

Na fioletowe cienie pod oczami działają proste metody. Mają one doraźne, ale skuteczne działania. Niektóre z nich należy stosować dłużej, by osiągnąć zadowalający efekt.

Sprawdź jakie kosmetyki na cienie pod oczami warto stosować!

Na redukcję cieni wpływają:

  • zdrowa dieta. Pozbawiona nadmiaru soli i cukrów, bogata w warzywa i owoce, a także odpowiednią ilość płynów,
  • okłady. Cieniom pod oczami często towarzyszą obrzęki, dlatego warto stosować na nie okłady, które mogą zniwelować nieestetyczne zmiany. Mogą to być zimne, jak i ciepłe okłady, np. z herbaty, ogórka albo ziemniaka,
  • krem pod oczy. To najskuteczniejsza metoda, która stosowana długofalowo, może przynieść zadowalające skutki. Krem pod oczy pomaga pielęgnować delikatną i wrażliwą skórę, poprawia jej elastyczność, dzięki czemu redukuje przebarwienia i obrzęki. Składniki docierają do głębokich warstw, gdzie odbywają się procesy regeneracyjne. Oprócz regularnego nakładania kremu, ważny jest sposób jego aplikacji. Powinien to być delikatny masaż, wykonywany opuszkami palców, dzięki czemu poprawia mikrokrążenie.

Fioletowe cienie pod oczami – styl życia czy geny?

Fioletowe cienie pod oczami mogą wynikać zarówno ze stylu życia, jak i czynników genetycznych. Zwłaszcza w pierwszym przypadku należy podjąć wszystkie dostępne środki, by się ich pozbyć. Na szczęście domowe sposoby na cienie pod oczami są niezwykle łatwe i nie zajmują wiele czasu, przynoszą jednak zadowalający efekt poprawy.

Uwaga!

TERAZ na stronie lusime.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cienie pod oczami Lusime. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Peters I.B., Kosmetyka, 2002
2. Lenartowicz I., Skin Doctor Biblia zdrowej cery, 2018

8 głosów

Komentarze

Gosiaczek - 2021-04-27 09:59:54

Fioletowe cienie są czymś konkretnym uwarunkowane czy raczej po prostu jest jak jest? Co mogę zrobić by te naczynka były mniej widoczne poza maskowaniem tego?

Fijołek - 2020-10-29 12:04:26

To nie lepiej się jednak zastanowić nad tym jak zacząć to leczyć i się na tym skupić by usunąć te cienie niż po prostu myśleć nad tym by je jakoś zakryć jakimiś korektorami albo innymi dziwnymi specyfikami. Badajcie sie, sprawdźcie tarczyce, ilość żelaza itp.. Ewentualnie nawilżajcie skórę od zewnątrz i wewnątrz bo to też może być źródło problemu, tak jak i brak snu. Trzeba sprawdzić wszystko co sie składa na problem.

Walerie - 2020-10-16 14:47:20

Szukaj żółtych pigmentów w korektorze. Serio. Przetestowane mam to na sobie i potwierdzam, że pomaga.

Natka - 2020-10-11 23:45:36

A jaki w sumie najlepszy jest korektor na fioletowe sińce pod oczami? Tzn. chodzi mi o kolory ^^

lucynka - 2020-10-01 10:34:10

blade osoby maja bardziej sine i niebieskawe kolory cieni z tego co zauwazylam ostatnio. sama mam bardziej zielonkawe ale osoby z oliwkowa cera raczej maja brazowawe kolory.

Asiutek - 2020-09-27 14:51:58

Akurat ja jestem posiadaczką lekko brązowawych a mój mąż ma fioletowe cienie pod oczami także to też chyba zależy od karnacji tak mi się wydaje.

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊