Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Przeszczep tłuszczu pod oczy – czy warto?

Strona główna » Blog » Przeszczep tłuszczu pod oczy – czy warto?

Przeszczep tłuszczu pod oczy cieszy się dużą popularnością. Jest również dostępny dla alergików, ponieważ w jego trakcie nie są stosowane sztuczne składniki, ale tylko tkanka tłuszczowa pacjenta. W związku z tym wstrzykiwanie tłuszczu pod oczy jest bezpieczne i zapewnia naturalny efekt.

Przeszczep tłuszczu pod oczy - kiedy warto wykonać?

Przeszczep tłuszczu pod oczy to nowa metoda, która znajduje zastosowanie u wielu osób. Przede wszystkim takich, które mają problemy genetyczne ze skórą pod oczami. Mają cienką i niemal przezroczystą skórę, a także pojawiają się u nich sińce i cienie. Ponadto zabieg znajduje zastosowanie u pacjentów, którzy mają pierwsze zmarszczki.

Przeszczep tłuszczu pod oczy - przeciwwskazaniaPrzeszczep tłuszczu pod oczy

Przeszczep tłuszczu pod oczy jest bezpieczny i wbrew pozorom -  mało inwazyjny. Lekarze zauważają, że właściwe nie ma przeciwwskazań, aby wykonywać go u różnych grup pacjentów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że metoda polega na iniekcji tkanki tłuszczowej pacjenta, a nie składników syntetycznych.

Wciąż jednak pozostaje on zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, dlatego można wyróżnić następujące przeciwwskazania medyczne:

  • choroby przewlekłe (cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca i układu krążenia),
  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroby nowotworowe,
  • niewydolność nerek i wątroby,
  • aktywne infekcje, stany zapalne
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • osoby z niską wagą, ponieważ nie ma można wtedy pobrać od nich tkanki tłuszczowej,
  • palenie papierosów.
Lusime - krem na cienie pod oczami

WYBIERZ LUSIME
SKŁADNIKI AKTYWNE NATURALNEGO POCHODZENIAKUP TERAZ

Przeszczep tłuszczu pod oczy - efekty po zabiegu

Przeszczep tłuszczu pod oczy to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który może przynieść znaczną poprawę wyglądu skóry. Decydują się na nią osoby, które mają cienką skórę pod oczami, a także te, u których pojawiają się widoczne i dłużej utrzymujące się cienie oraz sińce pod oczami. Przede wszystkim zabieg, jakim jest wypełnianie tłuszczem pod oczami powoduje widoczne odmłodzenie skóry oraz wygładzenie zmarszczek, które pojawiają się u osób dojrzałych.

Sprawdź co stosować na cienie pod oczami!

Pozwala również na uzupełnienie ubytków tkanki podskórnej, jak naturalną stymulację komórek skóry, dzięki czemu może się ona później efektywniej regenerować samodzielnie.

Jednocześnie jest to zabieg o niskim stopniu inwazyjności, który powoduje również niewielkie dolegliwości bólowe w trakcie trwania zabiegu. Co najważniejsze, zabieg jest długotrwały, utrzymuje się przez wiele lat.

Podsumowując, wiele osób cierpi w wyniku sińców i cieni pod oczami oraz zmarszczek, które pojawiają się zarówno z powodów genetycznych, jak i środowiskowych. Choć nie powodują one bólu, stają się jednak istotną przyczyną obniżenia samooceny czy nastroju.

Można im jednak skutecznie przeciwdziałając, korzystając z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Przeszczep tłuszczu pod oczy to jednak zaledwie jeden z wielu sposobów, aby rozpocząć walkę z sińcami pod oczami. Metod jest znacznie więcej, dzięki czemu można dopasować dokładnie taką, jaka najbardziej spełnia nasze oczekiwania i potrzeby, a przede wszystkim okaże się najskuteczniejsza dla konkretnego pacjenta i jego problemu.


Bibliografia:

1. Kasem A., Wazir U., Headon H., Mokbel K., Breast Lipofilling: a review of current practice, “Archives of Plastic Surgery”, 2015, 42(2), s. 126-130.
2. Debald M., Pech T., Kaiser C. i wsp., Lipofilling effects after breast cancer surgery in post-radiation patients: an analysis of results and algorithm proposal, “European Journal of Plastic Surgery”, 2017, 40(5), s. 447-454.

20 głosów

Komentarze

Michalina - 2022-07-16 21:17:23

Niedawno patrzyłam jak wygląda ten zabieg. Trochę przeraża ale efekty widziałam na prawdę dobre efekty. Dla mnie to już raczej będzie już chyba jako opcja - ostateczna.

Karolina - 2021-10-27 22:31:36

Ogólnie polecam!! Ja miałam robiony ten zabieg i mi pomógł. Nadal się smaruję i dbam o to by nic nie wróciło.

ewka - 2021-09-30 09:35:34

osobiście raczej bym nie zrobiła sobie przeszczepu tłuszczu pod oczami, ale jednak no trochę kusi mnie to tylko, że się boję, bo jednak to nie jest taki zwykły zabieg.

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊