Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Sińce pod oczami – dieta, czy ma szansę pomóc?

Strona główna » Blog » Sińce pod oczami – dieta, czy ma szansę pomóc?

Jeżeli naszym problemem są uporczywe i trudne do zwalczenia sińce pod oczami, dieta może okazać się pomocna. Oczywiście warto używać także starannie dobranych kosmetyków, ale dieta na cienie pod oczami może znacząco zredukować nasz problem. Warto jednak wiedzieć jakiego rodzaju produkty żywnościowe wprowadzić do swojego codziennego menu, a jakie lepiej byłoby z niego wykreślić.

Sińce pod oczamiSińce pod oczami – dieta, podstawowe informacje

Jak już zostało wspomniane na wstępie, jeśli dokuczają nam sińce pod oczami, dieta powinna zostać prawdopodobnie zmodyfikowana. Przede wszystkim warto byłoby uświadomić sobie, że cienie pod oczami mogą wynikać z pewnych niedoborów witaminowych. Jeżeli dokuczają nam uporczywe sińce pod oczami, dieta jaką na co dzień stosujemy może być uboga w witaminę C. Należałoby więc wprowadzić do naszego codziennego jadłospisu więcej produktów bogatych w witaminę C. Cienie pod oczami mogą wiązać się również z niedoborem witamin z grupy B, a także cynku oraz selenu.

Jeżeli zależy nam na pozbyciu się problemu jakim są sińce pod oczami, dieta powinna być więc bogata w następujące produkty:

  • świeże warzywa i owoce,
  • produkty pełnoziarniste,
  • owoce morza,
  • jajka.

Wyżej wymienione produkty spożywcze pomogą nam poprawić wygląd naszej skóry pod oczami, uzupełniając ewentualne niedobory witaminowe. Jeśli naszym problemem są sińce pod oczami, dieta powinna być także bogata w odpowiednią ilość płynów. Oczywiście dieta na worki pod oczami musi być stosowana systematycznie. W przeciwnym razie mowy o względnie trwałych i przede wszystkim satysfakcjonujących nas rezultatach być niestety nie może.

Lusime - krem na cienie pod oczami

WYBIERZ LUSIME
POZBĄDŹ SIĘ SIŃCÓW POD OCZAMIKUP TERAZ

Zobacz również: Cienie pod oczami u mężczyzn

Sińce pod oczami, dieta – czy będzie wystarczająca?

Jeżeli dokuczają nam sińce pod oczami, dieta bogata w zdrowe i nieprzetworzone produkty może pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd zewnętrzny. Bez względu na to jak znaczne są cienie pod oczami, dieta może znacząco lub częściowo zredukować ich widoczność. Trzeba mieć jednak na uwadze, że z tym defektem kosmetycznym należy walczyć wielotorowo. Sama dieta nie okaże się więc wystarczająca.

Doskonale byłoby stosować również starannie dobrane preparaty kosmetyczne. Podstawą pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu powinien być rzecz jasna odpowiednio dobrany krem pod oczy. Dobrze byłoby postawić na preparat z jak największą ilością składników aktywnych naturalnego pochodzenia.

Bogactwo naturalnych wyciągów oraz ekstraktów roślinnych sprawi, że kosmetyk nie tylko zadziała skutecznie, ale również będzie bezpieczny. Jeżeli zależy nam jednak na tym, aby krem zredukował widoczność naszych cieni pod oczami, musimy mieć na uwadze jego systematyczne stosowanie. W przeciwnym bowiem razie mowy o trwałych i zadowalających nas rezultatach być niestety nie może.

Krem powinien być zawsze aplikowany na starannie oczyszczoną skórę wokół oczu, bo w przeciwnym razie składniki aktywne w nim zawarte nie wchłoną się.

Reasumując wyżej zebrane rozważania, bez większych trudności można stwierdzić, że na sińce pod oczami, dieta bogata w witaminy i minerały może okazać się bardzo pomocna. Dzięki niej, nasza skóra pod oczami zyska promienny wygląd. Nie sposób jednak nie wspomnieć o tym, że oprócz diety warto wykorzystywać także inne sposoby. Przede wszystkim dobrze byłoby stosować krem pod oczy zawierający naturalne składniki aktywne. Jeżeli dokuczają nam sińce pod oczami, dieta oraz krem stosowane regularnie sprawią, że skóra pod oczami zyska atrakcyjny wygląd.

Uwaga!

TERAZ na stronie lusime.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cienie pod oczami Lusime. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
2. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011

7 głosów

Komentarze

Sandra - 2020-11-18 22:57:46

Jeżeli jadłospis nie pomaga to może masz coś nie tak z tarczycą? Ewentualnie taki macie już genetyczny urok, że macie te cienie :)

małgosia - 2020-11-06 18:44:38

u mnie w rodzinie jest bardzo mocny problem z sińcami pod oczami. dieta jest utrzymywana bardzo zdrowa, dużo żelaza. robione są badania, wychodzą dobrze i... nie wiem co robić więcej.

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊