Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cienie pod oczami u mężczyzn – dlaczego powstają?

Strona główna » Blog » Cienie pod oczami u mężczyzn – dlaczego powstają?

Cienie pod oczami u mężczyzn spowodowane są najczęściej nierówną pigmentacją lub kruchością naczyń krwionośnych. Cienie pod oczami u mężczyzn wynikają również z tego, że skóra w tym obszarze jest cienka, a naczynka bardziej widoczne. Dlaczego tak się dzieje? W jaki sposób leczyć cienie pod oczami u mężczyzn? 

Cienie pod oczami u mężczyzn - przyczynyCienie pod oczami u mężczyzn przyczyny

Cienie pod oczami u mężczyzn mogą być powodowane przez niehigieniczny tryb życia, w tym: małą ilość snu. Inną przyczyną jest odwodnienie organizmu, nadmiar słońca i soli w diecie zatrzymującej wodę w organizmie oraz cukru osłabiającego strukturę skóry. Negatywnie na jej kondycję wpływa także gorąca kąpiele. Największym zagrożeniem są jednak używki. Ważną grupę stanowią również geny, które są całkowicie niezależne od naszego stylu życia.

Lusime - krem na cienie pod oczami

WYBIERZ LUSIME
ODŻYWCZY KREM NA CIENIE POD OCZAMIKUP TERAZ

Cienie pod oczami u mężczyzn - jak ich unikać?

Cienie pod oczami u mężczyzn wcale nie muszą być poważnym problemem, jeśli nie mają podłoża genetycznego. Aby działać profilaktycznie, wystarczy zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia, zdrową dietę i pielęgnację skóry, a także unikać zmęczenia. To proste działania, które składają się na higieniczny tryb życia, tak ważny w zachowaniu zdrowego ciała, ale również promiennej skóry. Jednocześnie należy unikać wszelkich używek, zwłaszcza alkoholu i papierosów, które mają bardzo niekorzystny wpływ na kondycję skóry.

Poznaj inne sposoby likwidacji cieni pod oczami

Cienie pod oczami u mężczyzn - jak sobie z nimi radzić?

Aby pozbyć się się cieni pod oczami u mężczyzn, należy wdrożyć odpowiednie działania. Niektóre z nich to domowe sposoby, które są proste w przygotowaniu i wykonaniu. Inne wymagają wizyty u specjalisty.

Oto dostępne rozwiązania walki z cieniami pod oczami:

  • maska algowa. Dostępna jest zarówno w drogeriach stacjonarnych i internetowych, najskuteczniejsza jest lekko schłodzona. Zdobywa ostatnio dużą popularność. Dzieje się tak, ponieważ ma bardzo wartościowy skład, w tym następujące składniki aktywne: proteiny, białka, polisacharydy, beta- karoten, witaminy B, C, E oraz mikroelementy,
  • kompres pod oczy. W domu mogą nim być schłodzone plasterki ogórka, saszetka po herbacie, a nawet łyżeczka. Można również zakupić gotowe kompresy w formie żelu,
  • zabiegi kosmetologiczne. Najczęściej stosowanym jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, który efektywnie niweluje cienie pod oczami u mężczyzn. Kwas podawany jest w okolicę „doliny łez”, co pozwala spłycić ten obszar twarzy,
  • krem pod oczy. Kosmetyki pielęgnujące to bardzo ważny etap leczenia, jak i profilaktyki. Można stosować zarówno produkty dedykowane kobietom, jak i mężczyznom. Największe znaczenie ma ich skład. Składniki aktywne powinny być dobrane w taki sposób, aby odpowiadać na potrzeby skóry i niwelować jej problem.

Cienie pod oczami u mężczyzn stanowią dla wielu przedstawicieli tej płci defekt kosmetyczny. Czasami są one wynikiem zmęczenia, stresu czy niewyspania.

W związku z tym nie zawsze są objawem choroby, czym często denerwują się martwią pacjenci. Jeśli stanowią wyłącznie problem kosmetyczny, należy szczegółowo zająć się pielęgnacją skóry tak, aby wzmocnić delikatny obszar twarzy i uniknąć cieni i sińców pod oczami.


Bibliografia:

1. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
2. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002
3. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase inhibitor from medicinal plants, 2005

1 głosów

Komentarze

Iga Orłowska - 2022-07-26 17:28:01

Mój brat miał duży kompleks i poszedł na zabiegi. Cienie pod oczami u mężczyzn to tez pory komplekt. Mój brat miał bardzo mocne cienie.. Teraz jest lepiej.

Klaudia - 2022-05-07 19:12:59

Nie widze meza z maseczkami pod oczami ale... jezeli chodzi o krem Jest to mozliwe. Sama pilnuje by cos robil na na cienie pod oczami. U mezczyzn to tak jest ze trzeba dbac o to by nakladali.

eliza - 2022-04-13 12:31:51

najlepsze co mozna zrobic to zwyczajnie dbac o skure

Opinie o Lusime - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊